Приватизація "Більшовика": у бюджет надійшли 1,4 млрд грн

Все про економіку та фінанси

Кошти від приватизації АТ "Перший київський машинобудівний завод" (ПКМЗ, раніше – завод "Більшовик") у розмірі 1,43 млрд грн надійшли до державного бюджету, повідомив голова Фонду держмайна Дмитро Сенниченко, пише "БізнесЦензор".

Відповідно до приватизаційних умов, новий власник має погасити заборгованості ПКМЗ перед трудовим колективом, держбюджетом та іншими кредиторами (зараз борги нараховують понад 500 млн грн), виконати чинний колективний договір та не допустити звільнення працівників протягом певного терміну.

Крім цього, покупцю необхідно інвестувати в модернізацію підприємства не менше 57 млн ​​грн протягом трьох років, зберегти частину наявного потенціалу виробництва на майданчику у Києві чи Жашкові (Черкаська область) або на інших виробничих потужностях в Україні.

Як повідомлялося, АТ "ПКМЗ" на приватизаційному аукціоні придбав консорціум інвесторів, серед яких – власник A Development Олексій Баранов та компанія UDP колишніх власників ліквідованого банку "Хрещатик" Василя Хмельницького та Андрія Іванова, про що заявив сам Хмельницький.

Формально переможцем на торгах стало ТОВ "Дженерал Коммерс" із пропозицією 1,43 млрд грн, що всього на 40 млн грн більше стартової ціни. На початку листопада Антимонопольний комітет (АМКУ) заявив про початок дослідження щодо дотримання антимонопольного законодавства учасникамив аукціону.

У 2019 році Василь Хмельницький та Андрій Іванов оголосили про розподіл управління активами, після цього в управління Quarter Partners Іванова перейшли девелоперська компанія UDP та столичний аеропорт "Київ", хоча UFuture Хмельницького залишився мажоритарним акціонером цих компаній.

Хмельницький та Іванов були співвласниками холдингу Kyiv Investment Group (КІГ), вони також були співвласниками ліквідованого банку "Хрещатик". На початку 2015 року Хмельницький оголосив про продаж свого пакету акцій банку Іванову і вихід зі складу акціонерів банку.

У квітні 2016 року НБУ відніс банк "Хрещатик" до неплатоспроможних через недостатність ліквідності та капіталу.

У НБУ заявляли про наявність фактів, що до неплатоспроможності банк "Хрещатик" довели його акціонери. Після проведення діагностики банку з`ясувалося, що понад три чверті кредитно-інвестиційного портфеля "Хрещатика" – або близько 6 млрд грн – припадало на компанії, афілійовані з його приватними акціонерами.

P.S.

Глава Антимонопольного комітету України Ольга Піщанська повідомила, що АМКУ ще не виносив рішення щодо поданої повторно заяви про надання дозволу ТОВ "Дженерал Комерс" придбати контрольний пакет акцій АТ "Перший київський машинобудівний завод" (Більшовик), констатує "НВ".

«Розгляд заяви триває. Згідно з законом про приватизацію державного і комунального майна, компанія впродовж 30 днів з дня підписання договору купівлі-продажу має сплатити вартість об`єкта, оскільки, інакше нараховуватиметься неустойка. А 60 днів несплати є підставою для розірвання договору», — відзначила вона.