Приватизації обленерго не буде, - рішення РНБО і указ Зеленського

Все про економіку та фінанси

Кабінет Міністрів спільно з Фондом держмайна України (ФДМУ) до 31 серпня мають виключити з переліку об`єктів великої приватизації та переліку об`єктів малої приватизації пакети акцій операторів систем розподілу електричної енергії (обленерго), що належать державі, із подальшою передачею їх в управління Міністерства енергетики. Відповідне доручення міститься в рішенні РНБО від 30 липня, яке введене в дію указом президента №452 від 28 серпня та оприлюднене на сайті глави держави, пише "Енергореформа".

"Завершити реалізацію заходів щодо відокремлення діяльності операторів систем розподілу електроенергії, акції яких перебувають у державній власності, та постачальників універсальних послуг і здійснити передачу постачальників універсальних послуг державної форми власності в управління державного підприємства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом", - йдеться також у документі.

Як повідомлялося, до приватизації кілька років готують пакети акцій по 70% "Хмельницьк-" і "Миколаїв-", 65% "Харків-", 60,25% - "Запоріжжя-" та 50,99% "Тернопільобленерго". У червні цього року ФДМ представив оновлений графік приватизації, в якому продаж чотирьох обленерго ("Миколаїв-", "Харків-", "Запоріжжя-" і "Хмельницькобленерго") заплановано на лютий 2022 року, тоді як ще двох обленерго, які залишаються у держави ("Тернопіль-" та "Черкасиобленерго"), поки що немає.

Передбачалося, що найближчим часом буде оголошено конкурс із відбору радника для їх продажу.

"Два (обленерго) ще не можемо поставити в графік, тому що не дуже розуміємо, як приймуть рішення інші органи влади, які від нас не залежать", - пояснив голова ФДМ Дмитро Сенниченко. Він нагадав, що у випадку "Черкасиобленерго" ФДМ управляє 46% акцій, а ще 25% перебувають в управлінні ПрАТ "Українська енергозберігаюча сервісна компанія" ("УкрЕСКО"), і ці два пакети потрібно об`єднати. "Скільки не ходимо до Мінфіну, пропонуємо варіанти, вони кажуть, що так не виходить. Ми говоримо: "Запропонуйте!". Але пропозицій не отримуємо", - описав голова ФДМ тоді поточну ситуацію.