Приватбанк заявив про зниження тарифів на еквайринг до 1,8%

Все про економіку та фінанси

Приватбанк повідомив, що з 15 січня 2022 року встановив для бізнес-клієнтів єдиний базовий розмір комісії за послуги еквайрингу у торгівельних точках (прийому платежів за банківськими картками) у розмірі 1,8%. Такий тариф діятиме як для нових, так і для нинішніх клієнтів банку.

"Тим, хто підключається до послуг еквайрингу після 15 січня, єдиний тариф 1,8% діятиме автоматично. Діючі партнери мережі #cahless Приватбанку найближчим часом отримають e-mail повідомлення про зниження тарифів з інструкцією щодо підписання анкети з новими тарифами у розділі Електронний документооборот системи “Приват24 для Бізнесу”", - зауважує банк.

Контекст

У листопаді 2021 року Антимонопольний комітет України (АМКУ) дозволив компаніям «Mastercard Europe S.A.» (м. Ватерлоо, Бельгія) та «Visa International Service Association» (м. Фостер-Сіті, Каліфорнія, США) зменшити розмір внутрішньодержавних міжбанківських комісій, що визначаються платіжною організацією платіжної системи щодо відповідних споживчих платіжних облікових реквізитів та сплачуються еквайром на користь емітента в Україні.

Як зазначалося узгоджені дії зі зменшення міжбанківських комісій здійснюються в рамках Меморандуму про сприяння конкурентному платіжному ринку, який буде реалізовано компанією «Mastercard Europe S.A.», «Visa International Service Association» та Національним банком України (НБУ).

Відповідно до додаткової угоди до Меморандуму, зниження до ˂1,20% граничного розміру ставок внутрішньодержавних міжбанківських комісій в Україні відносно споживчих платіжних реквізитів відбудеться з наступного робочого дня після сплину 14 календарних днів від дати отримання дозволу АМКУ відповідно до закону про конкуренцію.

Наступні етапи зниження відбуватимуться починаючи з 01.07.2022 – ще до ˂ 1,00% та починаючи з 01.07.2023 – ще до ˂ 0,90%.