Приватбанк заявив про виграш у судовому спорі щодо боргів "Приватофису"

Все про економіку та фінанси

Приватбанк повідомив, що 1 червня Верховний Суд задовольнив касаційну скаргу банку та скасував постанову Північного апеляційного госпсуду від 12.10.2021 у справі №910/21566/17 (рішенням суду було визнано законним зарахування зустрічних однорідних вимог, що вчинялись щодо зобов`язань за кредитами ТОВ "Приватофис" (на сьогодні - ТОВ "Монтана-Естейт").

“У цій “схемі” пов`язані з боржником особи намагалися припинити свої зобов`язання перед банком за рахунок відступленої “Приватофису” заборгованості банку з орендних платежів, - говорить Олег Лазовський, керівник напрямку Приватбанку з судової практики та банкрутства. - Висновки Верховного Суду у цій справі будуть мати значення не лише при прийнятті остаточних рішень щодо вимог банку у справі про банкрутство ТОВ "Монтана-Естейт" у розмірі близько 3 млрд грн, а й у інших справах”.

Як зазначає Приватбанк, раніше він уже "дав відсіч двом таким "схемам" Приватофису з пов`язаними особами", визнавши недійсним увесь ланцюг правочинів:

- з ТОВ "ІММЕ" (ініціюючий кредитор у справі про банкрутство ТОВ "Монтана-Естейт"), відповідні висновки викладені у постанові Центрального апеляційного господарського суду від 15.02.2021 у справі 904/4173/20;

- з ТОВ "ІстейтГлобал", відповідні висновки викладені постанові Центрального апеляційного господарського суду від 22.03.2021 у справі у 904/2342/20.

"Кінцевим бенефіціарним власником “Приватофису” визначено Клименка Петра Олександровича, який виступає номінальним власником у багатьох компаніях колишнього топменеджера Банку Яценко В.А.", - йдеться в повідомленні Приватбанку.