Приватбанк за перше півріччя звітує про 6,3 млрд грн прибутку: це майже вдвічі менше, ніж торік

Все про економіку та фінанси

За даними Приватбанку, він завершив перше півріччя з прибутком 6,3 млрд грн (що майже вдвічі менше, ніж за 6 місяців-2021, коли був прибуток 11,6 млрд грн).

Коментар Приватбанку:

"За період війни обсяг недоотриманих доходів від банківської діяльності, перш за все доходів від комісійних операцій та процентних доходів за кредитами оцінюється на рівні 5,5 млрд грн.

Фінансовий стан більшості клієнтів та їхні можливості обслуговувати свої зобов’язання, в свою чергу, обумовлює підвищені кредитні ризики та необхідність формування резервів під них. Попри значні резерви під кредитні ризики (6,9 млрд грн за 6 місяців 2022 року), рівень проблемних кредитів ще не до кінця визначений як на рівні банку, так і на рівні всієї банківської системи України.

Управління операційними витратами банку забезпечило економію витрат за 6 місяців 2022 року на 11%, враховуючи додаткові витрати, що спрямовані на забезпечення надійності інформаційних систем банку та переведення їх на хмарну архітектуру, а також системні заходи задля підтримки, захисту та релокації співробітників. Також з початку війни банк направив понад 70 млн гривень на благодійність, надаючи адресну допомогу захисникам України.

За перше півріччя 2022 року кредитний портфель банку (без кредитів, пов’язаних з минулими власниками), збільшився на 16% (вартість грос). Ми підтримуємо економіку як за рахунок розвитку програм кредитування сільгоспвиробників та критично важливого для України бізнесу - на 9,1 млрд грн, так і збільшення кредитування фізичних осіб на 3,5 млрд грн. Банк готовий підтримати клієнтів при виході із кредитних канікул, розробивши програми реструктуризації як для масового сегменту, так і для корпоративних клієнтів.

З початку року ПриватБанк наростив обсяги коштів клієнтів на 61 млрд грн, або 19%. На фоні воєнних дій строкові депозити мають тенденцію до зменшення (-12,6%), натомість залишки на поточних рахунках клієнтів зросли на 34%, або на 73,8 млрд грн".