Приватбанк - про євробонди: виплати отримають інвестори, які не пов`язані з Коломойським

Все про економіку та фінанси

Приватбанк заявив, що сьогодні суддя Високого суду Англії та Уельсу пан Закаролі публічно проголосив судове рішення за результатами розгляду клопотання довірчого управителя (Madison Pacific) щодо надання роз`яснень та відповідно до часткових остаточних арбітражних рішень, ухвалених арбітражним судом 13 червня 2019 року в рамках проваджень, що розглядаються ЛМАС (Лондонський міжнародний арбітражний суд), щодо єврооблігацій Приватбанку, випущених у 2010 та 2013 роках.

Нижче - цитата з повідомлення Приватбанку:

"Відповідно до проголошеного рішення, англійський cуд дійшов висновку, що, з огляду на незаконність дій Колишніх власників відносно Облігацій, яку було остаточно встановлено Арбітражним судом і на підставі якої були ухвалені Арбітражні рішення, та враховуючи положення Договорів про довірче управління, на які покладається Довірчий управитель, Довірчий управитель має право здійснити виплати відповідно до механізму, передбаченому в Арбітражних рішеннях, і не нестиме відповідальності у зв`язку з цим перед кінцевими власниками рахунків.

Це судове рішення фактично підтверджує Арбітражні рішення та механізм виплати, затверджений арбітражним судом, та означає, що у разі набрання чинності Арбітражними рішеннями належним чином (що в будь-якому випадку, залишається залежним від певних обставин), ПриватБанк буде зобов’язаний здійснити виплату за Облігаціями тільки обмеженому класу держателів.

Відповідно, навіть якщо ПриватБанк буде зобов`язаний здійснити будь-які виплати, такі виплати будуть істотно меншими за сукупну суму вимог, заявлених Довірчим управителем в арбітражних провадженнях. У разі успіху лінії захисту ПриватБанку щодо визнання процедури “bail-in” банк не буде зобов`язаний здійснювати жодних виплат взагалі

Як повідомлялося Банком раніше:

(1) Арбітражні рішення були винесені арбітражним судом за результатами проведених слухань щодо справи ПриватБанку, що обидва випуски та Облігації були предметом незаконних дій, пов’язаних в різних аспектах із колишніми власниками банку (далі – Колишні власники).

(2) У своїх Арбітражних рішеннях суд визнав обґрунтованими доводи ПриватБанку щодо незаконності і, як результат, ухвалив, що ПриватБанк не буде зобов`язаний здійснювати виплати за Облігаціями, випущеними як у 2010 році, так і 2013 році, кінцевими держателями яких є певні особи, пов`язані з Колишніми власниками, або особи, що діють в їхніх інтересах.

(3) Крім того, арбітражним судом встановлено механізм визначення (серед неідентифікованих на той час груп кінцевих власників рахунків) осіб, які матимуть право на отримання виплат, і осіб, які не матимуть такого права.

(4) Тільки ті кінцеві власники рахунків, які увійшли до так званої Групи держателів облігацій, що доручили ініціювати провадження, та які, як було доведено, не мають відношення до незаконних дій, пов`язаних з їхнім володінням Облігаціями, були визначені на тому етапі арбітражним судом як такі, що мають право на отримання виплат.

(5) Будь-яке зобов`язання ПриватБанку здійснити виплати за Арбітражними рішеннями є, в будь-якому випадку, залежним від розгляду іншої лінії захисту ПриватБанку, пов`язаної з визнанням процедури “bail in”, щодо якої арбітражним судом ще не було винесено рішення.

(6) Довірчим управителем відповідно було ініційовано провадження в англійському суді з метою отримання від суду підтвердження, що Довірчий управитель (а) має право здійснити виплати відповідно до механізму, передбаченому в Арбітражних рішеннях, та (b) не нестиме жодної відповідальності у зв`язку з цим перед кінцевими власниками рахунків. Саме за результатами розгляду цього клопотання суддя Закаролі проголосив сьогодні рішення, яким англійський суд надав Довірчому управителю відповідні підтвердження". 

Раніше повідомлялося, що Лондонський міжнародний арбітражний суд (LCIA) в суперечці про оплату випущених Приватбанком до націоналізації двох випусків єврооблігацій на суму близько $335 млн виніс рішення на користь власників таких облігацій, однак встановив ряд обмежень.

Зазначалося, що на виплати будуть впливати два фактори: особистість власника облігацій і дата їх придбання.

Припускалося, що з огляду на відсутність повної документації, може йтися про намір виділити пов`язаних і не пов`язаних з Приватбанком осіб. Що стосується дати, то, за його словами, умови виплат можуть відрізнятися для власників єврооблігацій, які придбали їх після 14 червня.

Нагадаємо, в грудні 2016 року під час націоналізації Приватбанку під bail-in (примусову конвертацію вкладів в акції банку) потрапили кошти вкладників та інвесторів (у т.ч. держателів євробондів) загалом на 29,4 млрд грн. На цю суму був збільшений статутний капітал Приватбанку. Після завершення цієї операції Мінфін викупив Приватбанк у ФГВФО за 1 грн та "залив" у “статутник” 116,8 млрд грн (додатковий випуск акцій на вказану суму був оплачений держоблігаціями).

Під операцію bail-in потрапили зобов’язання Приватбанку перед держателями трьох випусків євроблігацій:

- на 175 млн дол з погашенням 28.02.2018;
- на 200 млн дол з погашенням 23.01.2018 (з них 40 млн дол погашені в серпні-2016);
- на $220 млн (субборг) з погашенням у 2021 році.

Ці євробонди були оформлені на UK SPV Credit Finance plc. Наприкінці жовтня 2017 року НБУ погодив зміну структури банківської групи Приватбанку, виключивши з її складу в т.ч. компанію UK SPV Credit Finance plc.

У листопаді 2017 року новий довіритель держателів єврооблігацій Приватбанку – Madison Pacific Trust Limited – звернувся з позовом у Лондонський арбітражний суд у зв’язку з примусовою конвертацією в акції Приватбанку його зобов’язань по євробондам, які мали б бути погашені в січні та лютому 2018 року.

Раніше була інформація, що частина євробондів Приватбанку була в портфелі структур, пов’язаних з “приватівцями”.