Приватбанк сплатить у держбюджет дивіденди за 2020 рік на 20,2 млрд грн, - проект

Все про економіку та фінанси

21 квітня Кабмін планував розглянути проект постанови (але зрештою за клопотанням Мінекономіки цей документ був знятий з розгляду для доопрацювання, - ред.), яким пропонується затвердити в розмірі 50% базовий норматив відрахування частки прибутку, що спрямовується на виплату дивідендів за результатами фінансово-господарської діяльності у 2020 році господарських товариств, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави, а також господарських товариств, 50 і більше відсотків акцій (часток) яких належать господарським товариствам, частка держави в яких становить 100%.

При цьому для Приватбанку пропонується затвердити базовий норматив у розмірі 80%, для "Нафтогазу" - 95%, для Ощадбанку та "Укргідроенерго" - 30%.

"Суб’єктам управління корпоративними правами держави у разі невиплати до 1 липня 2021 року суб’єктом господарювання дивідендів до державного бюджету за результатами його фінансово-господарської діяльності у 2020 році вжити заходів до розірвання контракту з керівником такого суб’єкта господарювання", - йдеться в проекті документу.

У держбюджеті на 2021 рік передбачені надходження по статті "Дивіденди (дохід), нараховані на акції (частки) господарських товариств, у статутних капіталах яких є державна власність" у розмірі 24,4 млрд грн.

За даними Мінекономіки, ця сума планувалася з урахуванням планового прибутку "Нафтогазу" в розмірі 11,5 млрд грн. Проте, як констатується, НАК за підсумками 2020 року прогнозує збиток 11,8 млрд грн.

"Без врахування надходжень від НАК "Нафтогаз України", надходження до державного бюджету від сплати дивідендів очікуються на рівні 22,3 млрд грн", - додають в Мінекономіки.

Як повідомлялося, за попередніми даними, Приватбанк за підсумками 2020 року скоротив прибуток порівняно з 2019 роком на 22% - до 25,3 млрд грн.

Ощадбанк звітував про прибуток за 2020 рік на суму 2,8 млрд грн (причому його торговельний дохід, що виник від переоцінки ОВДП у капіталі банку, становив 3,7 млрд грн; у грудні держбанк мав збиток 2 млрд грн).

Як повідомлялося, прибуток "Укргідроенерго" за 2020 рік - 4,14 млрд грн.