Приватбанк сплатить у бюджет 80% прибутку за 2020 рік, - рішення Кабміну

Все про економіку та фінанси

Кабмін схвалив доопрацьований проект постанови, яким затверджено в розмірі 50% базовий норматив відрахування частки прибутку, що спрямовується на виплату дивідендів за результатами фінансово-господарської діяльності у 2020 році господарських товариств, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави, а також господарських товариств, 50 і більше відсотків акцій (часток) яких належать господарським товариствам, частка держави в яких становить 100%.

При цьому для Приватбанку базовий норматив встановлено в розмірі 80%, для "Нафтогазу" - 95%, для Ощадбанку - 30%.

"Суб’єктам управління корпоративними правами держави у разі невиплати до 1 липня 2021 року суб’єктом господарювання дивідендів до державного бюджету за результатами його фінансово-господарської діяльності у 2020 році вжити заходів до розірвання контракту з керівником такого суб’єкта господарювання", - йдеться в документі.

У держбюджеті на 2021 рік передбачені надходження по статті "Дивіденди (дохід), нараховані на акції (частки) господарських товариств, у статутних капіталах яких є державна власність" у розмірі 24,4 млрд грн.

За даними Мінекономіки, ця сума планувалася з урахуванням планового прибутку "Нафтогазу" в розмірі 11,5 млрд грн (тоді як група “Нафтогаз” за 2020 рік звітує про збиток 19 млрд грн)

"Без врахування надходжень від НАК "Нафтогаз України", надходження до державного бюджету від сплати дивідендів очікуються на рівні 23,2 млрд грн", - додають в Мінекономіки.

Як повідомлялося, за попередніми даними, Приватбанк за підсумками 2020 року скоротив прибуток порівняно з 2019 роком на 22% - до 25,3 млрд грн. Згодом банк погіршив оцінку прибутку до 24,3 млрд грн.

Ощадбанк звітував про прибуток за 2020 рік на суму 2,8 млрд грн (причому його торговельний дохід, що виник від переоцінки ОВДП у капіталі банку, становив 3,7 млрд грн; у грудні держбанк мав збиток 2 млрд грн).

У попередній версії вказаного вище проекту постанови для “Укргідроенерго” (яке в 2020 році отримало прибуток 4,14 млрд грн) встановлювався норматив відрахування прибутку в розмірі 30%. У нинішній же версії документу про “Укргідроенерго” окремо не згадується. Відповідно для нього має діяти показник 50%.