Приватбанк скоротив прибуток у 2020 році на 22% - до 25,3 млрд

Все про економіку та фінанси

За попередніми даними Приватбанку, в 2020 році він отримав прибуток 25,3 млрд грн, що на 7,3 млрд грн менше, ніж у 2019 році.

Як зазначає держбанк, торік він сформував резерви 10,2 млрд грн на покриття можливих ризиків внаслідок пандемії СOVID-19 та юридичних ризиків, що вплинуло на показники чистого прибутку.

При цьому чистий комісійний дохід зріс на 3% до 18,8 млрд грн, а чистий процентний дохід збільшився на 10% за рахунок здешевлення ресурсів.

Чистий кредитний портфель банку скоротився на 8% до 55,0 млрд грн "внаслідок призупинення збільшення кредитних лімітів на період карантину та більш консервативних вимог до позичальників" (цитата).

Обсяги коштів клієнтів у Приватбанку станом на кінець 2020 року у порівнянні з показниками минулого року зросли на 29% до 309,5 млрд грн.

У 2020 році адміністративні та операційні витрати Приватбанку зросли на 19%, в т.ч. витрати на оплату праці персоналу зросли на 12% та становили 15,7 млрд грн.

Коментар Приватбанку:

"Загалом від обслуговування клієнтів та банківських операцій у 2020 року банк отримав 27,2 млрд грн прибутку. Інвестиційний портфель Приватбанку за підсумками року включає, разом з іншими цінними паперами, ОВДП, вартість яких при погашені залежить від очікуваного курсу долару США до гривні. В період нестабільності на ринку цей показник збільшив оцінку ОВДП і забезпечив 15,8 млрд грн разових доходів банку. В той же час, це компенсувало втрати від курсових коливань в сумі 7,5 млрд грн. Ці збитки є результатом ризикової політики управління активами та зобов’язаннями до націоналізації, в результаті якої вартість зобов‘язань в доларах США значно перевищує вартість відповідних активів. Після націоналізації Приватбанк впровадив чітку послідовну політику управління активами та зобов’язаннями".