Приватбанк - про звинувачення ГПУ щодо виведення 19 млрд грн рефінансування НБУ

Все про економіку та фінанси

Редакція Finbalance отримала такий коментар від прес-служби Приватбанку щодо кримінального провадження №42014000000001261 (як писав Finbalance, за даними слідчих Генпрокуратури, службові особи Приватбанку шляхом зловживання службовим становищем протягом 2014 року заволоділи коштами НБУ в сумі понад 19 млрд грн, виділеними на рефінансування Приватбанку):

«Ця інформація (навіть про саму можливість "виведення" кудись рефінансування НБУ) – не професійна і не відповідає дійсності. В ситуації політичної кризи і військових дій на Сході України ліквідна позиція банку природно погіршилася, спостерігався значний дефіцит коштів на коррахунку, пов`язаний зі зниженням обсягів коштів на рахунках фізичних і юридичних осіб, який Приватбанк в повному обсязі зміг компенсувати за рахунок власних коштів і наданого НБУ рефінансування (за опублікованими НБУ даними, рефінансуванням були оплачені тільки 0,38 грн з кожної гривні вкладів, які були зняті, на відміну від державних і деяких комерційних банків). Тобто виводити просто не було чого.

Згідно з вимогами НБУ, ці ресурси були використані тільки для покриття відтоків коштів фізичних осіб. Слід зазначити, що з початку 2014 р. відтік депозитів фізичних осіб становив 64,4 млрд. грн. Банк власними коштами закрив 62% відтоку коштів фізичних осіб за рахунок погашення кредитного портфеля (35,6 млрд грн) і згортання операцій на міжбанківському ринку. Варто зазначити, що середньозважена процентна ставка за кредитами рефінансування НБУ становить 22,1%, що вище середньозваженої процентної ставки по депозитах фізичних осіб.

Таким чином можна назвати безпідставними вислови деяких конкурентів про те, що банк використовував кошти від рефінансування на будь-які операції, крім повернення вкладів». 

Додамо, що член наглядової ради Приватбанку Віктор Лисицький в ефірі "Голосу столиці" висловив думку, що навколо банку спеціально створюють істерію. «Тобто це чисто «заказуха», вибачте мене, і розрахунок на те, щоб широкі маси наших клієнтів, не тільки приватівських, а й інших, не розбираючись в цій технології та всіх цих ланцюжках, перелякалися», - заявив він. На думку В. Лисицького, ситуацію провокують недобросовісні конкуренти. «Це явна ознака недобросовісної конкуренції», - сказав банкір.

Коментар НБУ з цього приводу див. тут.

Про підсумки роботи Приватбанку в 1-му півріччі (у т.ч. в частині динаміки боргу перед НБУ) читайте тут. Про порушення умов кредитних договорів з НБУ - тут. Інформацію нардепа С. Лещенка про погрози Коломойському щодо націоналізації Приватбанку див. тут.