Приватбанк повідомив, що Боголюбова відсудила в нього $17,5 млн: буде касаційна скарга

Все про економіку та фінанси

Приватбанк повідомив, що Дніпровський апеляційний суд залишив без змін рішення Жовтневого районного суду Дніпра про стягнення з банку на користь Олени Боголюбової (колишньої дружини Геннадія Боголюбова) грошових коштів у загальному розмірі понад $17,5 млн, пише "БізнесЦензор".

Як зазначається, Приватбанк подасть касаційну скаргу.

Як повідомлялося, у квітні 2021 року Верховний Суд вже частково задовольняв касаційні скарги НБУ і Приватбанку та скасував рішення судів попередніх інстанцій, які задовольнили позов Олени Боголюбової про стягнення з Приватбанку $15,7 млн, 1,84 млн євро та 30,4 млн грн, які були списані з її рахунків під час націоналізації банку в рамках операції bail-in. Тоді суд касаційної інстанції вирішив передати цю справу на новий розгляд до апеляційного суду.

Тоді Верховний Суд вказував, що суди першої та апеляційної інстанції дійшли висновку, що Олена Боголюбова не є пов`язаною з Приватбанком особою, не розглянувши при цьому рішення комісії НБУ від 13 грудня 2016 року, якою її і було визнано пов`язаною з банком особою.

Операція bail-in, яка була проведена під час націоналізації "Приватбанку" у грудні 2016 року, передбачала фактично списання боргів банку перед низкою кредиторів (у т.ч. пов`язаними особами та власниками євробондів) на загальну суму близько 29,4 млрд грн. Після завершення bail-in Мінфін викупив "Приватбанк" у Фонду гарантування вкладів за 1 грн та докапіталізував на 155 млрд грн.