Приватбанк не зміг заморозити рахунки компаній, пов’язаних з екс-акціонерами

Все про економіку та фінанси

20 квітня Апеляційний суд м. Києва відмовився задовольнити апеляційну скаргу Приватбанку та лишив без змін ухвалу Печерського райсудум. Києва від 09 лютого, якою, як писав Finbalance, було задоволено клопотання компаній Camerin Investments LLP, Sunnex Investments LLP, Tamplemon Investments LLP, Berlini Commercial LLP, Lumil Investments LLP, Sofinam Investments LLP та в рамках забезпечення позову до Приватбанку зобов’язано цей держбанк і його кіпрську філію належно виконувати депозитні договори, укладені з позивачами - в тому числі, але не виключно в частині виконання зобов`язань щодо нарахування та виплати відсотків за депозитними рахунками цих осіб, а також користування/розпорядження/повернення/виплати грошових коштів, розміщеними на кореспондентських, депозитних, поточних, карткових чи будь-яких інших рахунках цих осіб у Приватбанку та його кіпрській філії до вирішення по суті спору.

«Матеріали справи не містять доказів на підтвердження правових підстав, передбачених ст.1074 ЦК України,ч.1,2 ст.59 Закону України «Про банки та банківську діяльність» для обмеження права позивачів розпоряджатися грошовими коштами,що перебувають на їх рахунках.А відтак зупинення обслуговування рахунків позивачів в односторонньому порядку,про що ними подано належні докази,долучені до справи, дають позивачам підстави для припущення,щодо неможливості виконання судового рішення у разі задоволення їх позову.

З матеріалів справи убачається, що сам позов та заява про його забезпечення направлені на захист матеріальних інтересів позивачів,їх права власності. Позивачі стверджують, що не розривали депозитних договорів з ПАТ КБ «Приватбанк» та не вчиняли дій спрямованих на відмову від депозитів.

Доводи викладені в апеляційній скарзі ПАТ КБ «Приватбанк» не дають підстав для висновку про порушення судом першої інстанції норм процесуального права, які є підставою для скасування ухвали», - йдеться в ухвалі Апеляційного суду м. Києва від 20 квітня.

Як писав Finbalance, Окружний адмінсуд м. Києва розглядає позов згаданих компаній до НБУ і Фонду гарантування про визнання протиправним і скасування наказу тимчасового адміністратора Приватбанку від 20.12.2016 р. №22 «Про заборону видаткових операцій з рахунків пов`язаних осіб» в частині, що стосується прав та інтересів позивачів щодо зупинення / блокування / припинення чи будь-якого іншого обмеження здійснення видаткових (витратних) готівкових та/або безготівкових операцій за депозитними чи будь-якими іншими рахунками.

Про невдалу спробу компанії, пов’язаної з екс-акціонерами Приватбанку, через суд повернути кошти, списані під час націоналізації банку, див. тут.

Про розблокування рахунків ФК «Динамо» в Приватбанку читайте тут. Про списання коштів Суркісів у Приватбанку під час його націоналізації, їх судові позови (у т.ч. контрольованого ними «А-Банку») до НБУ і Фонду гарантування читайте тут і тут.

Про кримінальні провадження щодо інсайдерського кредитування в Приватбанку див.тут.