Приватбанк: курс понад 40 - маніпулятивний, сформований не ринком, долар може бути 38,8

Все про економіку та фінанси

Директор департаменту ринків капіталу Приватбанку Антон Коваленко таким чином прокоментував ситуацію на валютному ринку, пише портал "Мінфін":

"Що мені не подобається на валютному ринку — це різниця між офіційним курсом і готівковим. Впродовж перших місяців після початку війни сформувався певний рівень попиту на готівкову валюту, який до рішення НБУ задовільнявся на рівні 37 грн/$.

Чому тоді в обмінниках долар коштує понад 40 грн? Я можу пояснити це лише бажанням торговців валютою зберегти свою маржу.

Нинішній попит продовжує задовільняти регулятор через картки, з яких знімають валюту за кордоном. На мій погляд, варто позбутись посередників і встановити систему купівлі валюти безпосередньо на інтервенціях НБУ. Перший крок для цього Нацбанк вже зробив 26 липня, прийнявши постанову № 159 (Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року № 18).

Курс понад 40 сформований не ринком — він маніпулятивний. Тому я радив би зачекати і подивитись на першу реакцію на зміни, які запроваджує регулятор. Банки реагують на зміни в регуляторній політиці, але операційні кроки потребують часу.

З урахуванням собівартості інкасації, транспортних витрат, роботи відділень, банки зможуть продавати валюту з націнкою близько 5% від ціни на міжбанку.

Виходячи з ціни на міжбанку, курс готівкового долара може становити близько 38,8 грн. Такий курс продажу дозволятиме підтримувати рентабельність. На мою думку, потрібно близько тижня, щоб банки насичили свої обмінні пункти готівковим доларом і збільшили пропозицію".