Приватбанк декларує прибуток 9 млрд грн за січень-листопад

Все про економіку та фінанси

Згідно зі звітністю Приватбанку, за підсумками січня-листопада він задекларував прибуток 9,03 млрд грн.

Нагадаємо, за січень-жовтень Приватбанк звітував про прибуток 7,07 млрд грн, за січень-вересень - 5,1 млрд грн, тоді як за січень-серпень було 9,7 млрд грн.

Вересневий збиток на 4,6 млрд грн глава правління банку Петр Крумханзл пояснював формуванням резервів за заборгованістю десяти іноземних компаній-позичальників, що виникла до націоналізації.

На початку листопада заступник голови правління Приватбанку Галина Пахачук констатувала, що близько половини процентного доходу банку генерують держоблігації, отримані в ході докапіталізації, - 8,7 млрд грн з початку року (йдеться про купонні платежі Мінфіну по ОВДП, - ред.). Вона зауважувала, що ще 1 млрд грн банк отримав від короткострокових держоблігацій, в які вклався самостійно. Комісійні доходи фінустанови - 13 млрд грн.

Г. Пахачук заявляла, що Приватбанк у 2018 році отримає як мінімум 5 млрд грн чистого прибутку і закладає такий показник як мінімальний в проект фінансового плану на 2019 рік.

За її словами, Приватбанк не потребує докапіталізації державою - “всі додаткові ризики ми здатні покрити за рахунок свого прибутку" (цитата).

Відповідно до звітності Приватбанку, на 01.12.2018 його показник достатності регулятивного капіталу становив 18,25% (вимога НБУ - не менше 10%).