Прибуток "Оператора ГТС" за три квартали впав у 3,6 разів - до 5,8 млрд грн

Все про економіку та фінанси

"Оператор ГТС України" (ОГТСУ) за підсумками трьох кварталів звітує про прибуток 5,8 млрд грн, тоді як за цей же період 2020 року він становив 20,93 млрд грн.

Чистий дохід держкомпанії знизився до 40 млрд грн (з 41,5 млрд грн у січні-вересні 2020 року).

Як зазначає ОГТСУ, зростання заборгованості операторів ГРМ через значні обсяги газу, відібраного із системи магістральних газопроводів, до 10,7 млрд грн є ключовим фактором впливу на фінансові результати ОГТСУ.

«Хоча від облгазів надходять кошти для погашення дебіторської заборгованості за послуги балансування газу, сформованої у лютому-березні 2021 року, їх обсяг не співставний із накопиченими боргами. Ситуація погіршується тим, що паралельно формується нова заборгованість, наприклад, у вересні заборгованість облгазів за послугу балансування зросла на понад 2,6 млрд грн. Ця ситуація відображена у фінансовій звітності через створення резерву під кредитні збитки», – коментує фіндиректор ОГТСУ Юрій Кулик.

«Уряд у жовтні затвердив новий порядок проведення розрахунків для облгазів — автоматичний розподіл коштів на рахунки облгазів та Оператора ГТС. Ми підтримуємо якомога скоріше впровадження цього механізму і очікуємо, що він покращить дисципліну облгазів по оплаті послуг Оператора. Для запуску нового автоматизованого проведення розрахунків НКРЕКП має розрахувати і затвердити нормативи розподілу коштів. Таким чином, облгази будуть розраховуватися не так як бажають, а пропорційно до отриманих ними фактично коштів від споживачів», — підсумував гендиректор ОГТСУ Сергій Макогон.