При розмитненні вартість авто не буде враховуватися, - законопроект Кабміну

Все про економіку та фінанси

Кабінет Міністрів зареєстрував у Верховній Раді три законопроєкти, які спрямовані на зміну оподаткування транспортних засобів, що ввозяться на митну територію України, повідомив представник уряду у парламенті Тарас Мельничук, пише zn.ua.

Мова йде про законопроєкти №7466, № 7467 та №7468, які передбачають внесення змін до Податкового, Бюджетного та Митного кодексу щодо оподаткування транспортних засобів, що ввозяться на митну територію України.

Зокрема, першим законопроєктом пропонується змінити існуючу систему оподаткування легкових автомобілів. Буде запропоновано нову формулу розмитнення транспортного засобу, відповідно до якої не буде братись до уваги вартість авто. Формула розрахунку складатиметься з наступних показників: віку, типу і об’єму двигуна та ексклюзивності транспортного засобу.

Цим же законопроектом буде визначено, що при першій державній реєстрації в Україні з переліку платників збору на обов`язкове державне пенсійне страхування буде виключено підприємства, установи та організації, незалежно від форми власності, а також фізичні особи.

Другим законопроектом пропонується визначити, що митне оформлення легкових автомобілів для їх вільного обігу на території України здійснюватиметься на підставі електронної митної декларації, яка подається декларантом через Єдиний державний веб-портал електронних послуг. Митним оформленням продовжать опікуватися митні органи.

Проект також передбачає право для підприємств при декларуванні легкових автомобілів, які були у використанні та з року випуску яких минуло більше трьох років, обирати за бажанням будь-яку форму декларування передбачену Митним кодексом.

Згідно із законопроєктом, замовлення послуг з державної реєстрації та перереєстрації легкових автомобілів здійснюватиметься засобами Єдиного державного веб-порталу електронних послуг. Сертифікація легкових автомобілів, ввезених на митну територію України для вільного обігу, буде добровільною та здійснюватиметься за бажанням особи, що ввозить таке авто.

Третій проєкт закону передбачає, що 50% надходжень від акцизного податку з ввезених на митну територію України транспортних засобів спрямовуватимуться до загального фонду державного бюджету, інші 50% - до спеціального фонду держбюджету.

Нагадаємо, раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомляв, що в указаних законопроектах буде норма, яка передбачають повне звільнення від оподаткування автомобілів з електричними двигунами та меншу ставку для авто з гібридними двигунами.

Також, один із законопроєктів буде містити норми, які передбачають розмитнення авто в "Дії". Це має назавжди усунути будь-які схеми, корупцію та маніпуляції з цінами на авто при їх розмитненні. Митники не будуть впливати на формулу розмитнення — її визначатимуть виключно характеристики авто. Розмитнення буде максимально простим і зручним. Достатньо ввести VIN-код авто, а розрахунок платежів відбуватиметься автоматично. Сплатити можна буде прямо в застосунку. Весь процес розмитнення займе не більше 5 хвилин.