Президент Казахстану обіцяє допомогти ЄС з нафтою і газом

Все про економіку та фінанси

Казахстан готовий використати свій вуглеводневий потенціал для стабілізації ситуації на світових ринках. Про це заявив президент країни Касим-Жомарт Токаєв під час телефонної розмови із президентом Європейської Ради Шарлем Мішелем, повідомляє прес-служба президента Казахстану, констатує Liga.net.

Токаєв висловив стурбованість у зв`язку з загрозами енергетичній безпеці у світі. Казахстан, за його словами, готовий використати свій вуглеводневий потенціал з метою стабілізації ситуації на світових та європейських ринках.

Токаєв зазначив, що його країна віддана розвитку стійких зв`язків із Євросоюзом — найбільшим торговим партнером Казахстану.

Після нападу Росії на Україну 24 лютого ЄС удвічі скоротив свою залежність від російського газу – приблизно до 20% від загального обсягу постачань. Але країни Європи уже використали більшість варіантів диверсифікації постачання, таких як імпорт зрідженого газу морем.

Починаючи з квітня, Росія припинила постачання до Болгарії, Польщі, Фінляндії, Нідерландів, Данії та значно скоротила потік газу до Німеччини. Країни Балтії самі припинили імпортувати газ із Росії.

Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) вважає, що Європа має терміново готуватися до того, що Росія взимку повністю перекриє постачання газу.