Прем`єр Італії подав у відставку, президент країни її не прийняв

Все про економіку та фінанси

Прем’єр-міністр Італії Маріо Драгі в четвер оголосив про відставку після того, як популістська партія "Рух 5 зірок" відмовилася брати участь в урядовій коаліції. Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на ANSA.

За кілька годин до відставки Драгі Сенат Італії не зміг оголосити вотум недовіри уряду, причому "Рух 5 зірок" не брав участі в голосуванні. Після цього прем’єр зустрівся з президентом Серджо Матареллою для обговорення свого майбутнього.

У заяві про відставку Драгі заявив, що "пакт довіри, який лежав в основі уряду, зазнав невдачі".

"В останні дні я зі свого боку докладав усіх зусиль, щоб продовжувати спільний рух, намагаючись задовольнити вимоги політичних сил. Як стало очевидним із сьогоднішнього обговорення в парламенті, цього не було достатньо", – зазначив він.

Як повідомлялося, коаліційний уряд Драгі опинився на межу розпаду після того, як "Рух 5 зірок" відмовився голосувати за важливий указ про фінансову допомогу тисячам родин і компаній.

Популістська партія, яка здобула перемогу на загальних виборах 2018 року, нині переживає не найкращі часи: її рейтинг суттєво просів, а її керівництво розколоте через війну в Україні.

Так, у червні з "Руху 5 зірок" вийшов міністр закордонних справ Італії Луїджі Ді Майо на знак протесту проти рішення партії не підтримати резолюцію про допомогу Україні. 

P.S.

Президент Італії Серджо Матарелла відмовився приймати відставку прем`єр-міністра Маріо Драгі.

Драгі прибув до Квіринальського палацу, резиденції президента Італії, щоб представити заяву про відставку.

"Президент Республіки не прийняв відставку та запропонував президенту Ради з’явитися до парламенту для обговорення, щоб оцінити ситуацію, що виникла за результатами сесії, що відбулася сьогодні в Сенаті Республіки", – йдеться в повідомленні прес-служби Матарелли.

За даними італійського телеканалу Rai, згадане засідання парламенту відбудеться наступної середи (20 липня). Там Драгі має доповісти про "політичну ситуацію".