Працівники НБУ після заяв про відставку попросили перенести дату звільнення на 1 вересня

Все про економіку та фінанси

Вісім з дев’яти керівників Департаменту ліцензування НБУ, які оголосили про свою відставку 30 червня, попросили голову НБУ перенести дату звільнення на 1 вересня, повідомила прес-служба Нацбанку у відповідь на запит "Економічної правди".

"14.07.2021 року вісім з дев’яти зазначених працівників Департаменту ліцензування, в тому числі директор Департаменту ліцензування О.Бевз, подали заяви на ім’я Голови НБУ з проханням перенести дату звільнення на 1 вересня 2021 року (останній робочий день), аргументуючи це "виробничою необхідністю.

Національний банк, неухильно дотримуючись вимог трудового законодавства, подані заяви про перенесення дати звільнення погодив", — констатували в прес-службі НБУ.

Як зазначається, до нової дати своєї відставки (тобто до 1 вересня) Олександр Бевз та інші працівники Департаменту ліцензування висловили намір взяти відпустки.

Водночас з 15 липня, коли й мав спливти термін перебування на посадах керівництва департаменту ліцензування, звільнився лише один з дев`яти працівників — Стефан Дженков.

У прес-службі регулятора також додали, що керівник Департаменту фінансової стабільності Віталій Ваврищук, який так само публічно оголосив про свій намір подати у відставку 30 червня, станом на 15 липня досі не подав відповідної заяви.

Департамент Ваврищука знаходиться у вертикалі "Монетарна стабільність", яку донедавна очолював Дмитро Сологуб. Термін повноважень Сологуба сплив 12 липня, а вже 13 липня на його посаду Рада НБУ затвердила Сергія Ніколайчука. У своїй комунікації про відставку Ваврищук повідомляв, що умови відставки буде обговорювати зі своїм новим керівником.

"Сьогодні я поговорив із Сергієм Ніколайчуком і ми обговорили умови моєї відставки. Це буде десь середина вересня. За цей час потрібно передати справи новому заступнику голови НБУ (Сергію Ніколайчуку – ред.) та завершити стрес-тестування, яке почалося", — пояснив Ваврищук у коментарі ЕП.

У Національному банку додали, що перенесення дати відставки керівництва Департаменту ліцензування гальмує проведення конкурсів на їхні позиції.

"У зв’язку з перенесенням співробітниками Департаменту ліцензування термінів звільнення та відсутністю заяви про звільнення від директора Департаменту фінансової стабільності В.Ваврищука, Національний банк вимушений відтермінувати початок конкурсного добору кандидатів на посаду директорів відповідних департаментів та підбору кандидатів на решту посад – допоки вони не стануть вакантними", — каже НБУ.

ЕП також звернулася із запитом до керівника Департаменту ліцензування Олександра Бевза, аби він прокоментував рішення перенести свій останній робочий день з 15 липня на 1 вересня 2021 року, тобто на півтора місяця.

"Ми не будемо працювати у Національному банку всі ці півтора місяця. Ми як і планували, завершуємо роботу цього тижня і передаємо справи. Тому, по суті, нічого не змінилось, змінилась лише дата нашого фактичного звільнення. Ми беремо всі свої відпустки, у мене, наприклад, 60 днів накопичено, і йдемо у ці відпустки", — пояснив Бевз.

У прес-службі регулятора уточнили, що у разі погодження відпусток керівництву департаменту ліцензування НБУ їм буде нараховано відпускні виплати відповідно до чинного трудового законодавства.