Група Investohills хоче купити Промінвеcтбанк

Все про економіку та фінанси

ТОВ "ФК "Женева" і "Європейське ощадне товариство", які пов`язані з Андрієм Волковим (екс-глава Альфа-Банку, контролює інвестбутік Investohills, що спеціалізується на роботі з проблемними активами), мають намір купити Промінвестбанк ("дочка" російського "Внєшекономбанку"), який виставлений на продаж держвиконавцями на виконання рішення міжнародного арбітражу за "кримським" позовом структур, афілійованих з Ігорем Коломойський та його партнерами. Про це фінкомпанії А. Волкова повідомили в системі розкриття інформації НКЦПФР, пише "Інтерфакс-Україна".

Як уточнюється, йдеться про намір придбати всі акції, виставлені на продаж, що становить 99,7726% статутного капіталу. Відповідний аукціон призначений на біржі ПФТС на 28 серпня. 

Нагадаємо, в липні 2017 року комітет з питань нагляду та регулювання діяльності банків, нагляду (оверсайта) платіжних систем НБУ вирішив відмовити в узгодженні придбання значної участі в Промінвестбанку Павлу Фуксу та нардепу Максиму Микитасю. Нацбанк зазначав, що потенційні покупці не надали необхідних документів для перевірки інвесторів щодо відповідності вимогам законодавства України.

П. Фукс розповідав, що вони з І. Коломойським "дружать сім`ями" (цитата). І. Коломойський підтверджував, що спілкується з П. Фуксом, їх зустріч в Києві в травні 2019 року зафіксували журналісти. Бізнесмени були дотичними до об`єднання партії "Відродження" і "Довіряй ділам" для участі в парламентських виборах.

НБУ заявляв, що потенційні покупці пакету акцій Промінвестбанку в розмірі 99,7726% на аукціоні на біржі ПФТС мають отримати попереднє погодження Нацбанку.