Пов`язаний з Фуксом Волков хоче купити Промінвеcтбанк на аукціоні Коломойського

Все про економіку та фінанси

ТОВ "ФК "Женева" і "Європейське ощадне товариство", які пов`язані з Андрієм Волковим (екс-глава Альфа-Банку, контролює інвестбутік Investohills, що спеціалізується на роботі з проблемними активами), мають намір купити Промінвестбанк ("дочка" російського "Внєшекономбанку"), який виставлений на продаж держвиконавцями на виконання рішення міжнародного арбітражу за "кримським" позовом структур, афілійованих з Ігорем Коломойський та його партнерами. Про це фінкомпанії А. Волкова повідомили в системі розкриття інформації НКЦПФР, пише "Інтерфакс-Україна".

Як уточнюється, йдеться про намір придбати всі акції, виставлені на продаж, що становить 99,7726% статутного капіталу. Відповідний аукціон призначений на біржі ПФТС на 28 серпня. 

Від Finbalance

У листопаді 2018 року Андрій Волков публічно позиціонувався як представник ТОВ “Австро-угорська лізингова компанія” (попередня назва - “Укррослізинг”) - власника скандального майже двомільярдного боргу “Київського метрополітену”.

А. Волков виступав від імені “Австро-угорської компанії”/”Укррослізинга” на засіданні комітету Київради, на якому розглядалося питання про затвердження мирової угоди щодо вказаного боргу столичного метро.

Як повідомлялося, на початку 2018 року російсько-український бізнесмен Павло Фукс (відомий у т.ч. скупкою енергетичних активів “Сім’ї”) придбав “Укррослізинг” в російської держкорпорації “Внєшекономбанк” (власник Промінвестбанку). А вже в лютому 2019 року П. Фукс запевняв, що в 2018 році продав компанію “Укррослізинг” (наразі засновником “Укррослізингу”/"Австро-Угорської лізингова компанії" значиться кіпрська компанія "Укррослізинг Сайпрус Лімітед", бенефіціаром якої у держреєстрі вказаний Уве Крістіан Ешнер).

Китайська корпорація CNBM не виключала зв`язок ТОВ "ФК "Веста" (серед засновників якої А. Волков; ця компанія відома викупом у ФГВФО мільярдних активів банків-банкрутів) з Павлом Фуксом.

У липнs 2017 комітет з питань нагляду та регулювання діяльності банків, нагляду (оверсайта) платіжних систем НБУ вирішив відмовити в узгодженні придбання значної участі в Промінвестбанку Павлу Фуксу та нардепу Максиму Микитасю. Нацбанк зазначав, що потенційні покупці не надали необхідних документів для перевірки інвесторів щодо відповідності вимогам законодавства України.

П. Фукс розповідав, що вони з І. Коломойським "дружать сім`ями" (цитата). І. Коломойський підтверджував, що спілкується з П. Фуксом, їх зустріч в Києві в травні 2019 року зафіксували журналісти. Бізнесмени були дотичними до об`єднання партії "Відродження" і "Довіряй ділам" для участі в парламентських виборах.

НБУ заявляв, що потенційні покупці пакету акцій Промінвестбанку в розмірі 99,7726% на аукціоні на біржі ПФТС мають отримати попереднє погодження Нацбанку.