Повернення податків на імпорт: на цьому тижні ВР не розгляне законопроект, - нардеп

Все про економіку та фінанси

Верховна Рада відклала розгляд урядового законопроєкту, який передбачає повернення оподаткування імпорту, а також скасування пільг при ввезенні автомобілів. Про це нардеп, перший заступник керівника Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк повідомив у своєму каналі в Telegram, констатує "БізнесЦензор".

"Голосування в Раді щодо законопроекту №7418 (скасування імпортних мит на товари та авто) цього тижня не буде. Але буде в червні", – написав депутат.

Як повідомлялося, минулого тижня Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики схвалив урядовий законопроєкт №7418, який передбачає повернення мита та ПДВ на імпортні товари, а також скасування пільг при ввезенні автомобілів.

Комітет також вніс у законопроєкт норму, яка надає Кабміну повноваження встановлювати пільгові мита на іноземних товари з країн, які прийняли аналогічне рішення щодо товарів українського експорту. Депутат додав, що Комітет рекомендував прийняти законопроєкт за основу та в цілому.

Планувалося, що парламент розгляне законопроєкт цього тижня.

6 квітня набув чинності закон із поправками до Податкового кодексу України №2142-IX (у Раді проходив як №7190) про пільговий імпорт у період війни. Відповідно до нього, імпорт товарів в Україну звільнено від ввізного мита та ПДВ для платників єдиного податку першої-третьої групи, які сплачують податок за ставкою 2% від обороту, а також встановлено спрощену форму розмитнення. Депутати також повністю звільнили від оподаткування імпорт транспортних засобів громадянами та суб`єктами спрощеної системи.