Посольство США закликає комісію затвердити результати конкурсу на посаду глави САП

Все про економіку та фінанси

Посольство США в Україні публічно закликало членів конкурсної комісії з обрання голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) повернутися до роботи, пише Liga.net.

Посольство також закликає комісію "поважати власні процедури" та "прийняти правильне рішення", затвердивши вже зроблений комісією вибір переможця конкурсу.

"Не дозволяйте корумпованим зовнішнім силам блокувати роботу, яку вам довірили", – сказано у твіттері посольства США.

На фінальному етапі роботи комісії з обрання керівника САП залишилися два кандидати на посади керівника відомства та його заступника – старший детектив Національного антикорупційного бюро Олександр Клименко та прокурор Офісу генерального прокурора Андрій Синюк, які набрали 246 та 229 балів відповідно.

29 грудня Центр протидії корупції заявив, що Офіс генпрокурора незаконно розпочав повторну спецперевірку щодо кандидата на посаду керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Андрія Синюка, який посів друге місце у рейтингу за результатами конкурсу. ЦПК вважає, що ОГП тим самим шукає можливість не призначати на посаду справжнього переможця Олександра Клименка, який не дав дозволу на проведення повторної спецперевірки.

У САП немає постійного керівника із серпня 2020 року. Призначення голови САП до грудня 2021 року – один із структурних маяків меморандуму України з МВФ.

У вересні 2021 року Україна зобов`язалася найближчим часом обрати голову САП, це зафіксовано у спільній заяві після зустрічі Зеленського та лідера США Джо Байдена.

20 грудня ОАСК скасував порядок проведення конкурсу. Однак рішення ОАСК може набути чинності лише після того, як його підтримає апеляційна інстанція, або після закінчення строку подання апеляційної скарги.