Посол Німеччини - про шлях України в НАТО: "всі бояться бути з Росією в прямій війні"

Все про економіку та фінанси

Посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен в інтерв`ю для zn.ua висловила думку, що членство України в НАТО – питання політичне, і до відкриття вікна політичних можливостей нашій країні варто підійти максимально підготовленою, щоб ефективно використати його.

За її словами, війна в Донбасі ускладнює вступ нашої країни до Альянсу (але не унеможливлює, як це часто намагаються подати російські пропагандисти - ред.).

«У НАТО завжди були проблеми з країнами, де йде війна. Безумовно. Тому що одна з переваг НАТО - п`ята стаття Вашингтонського договору. І всі бояться бути з Росією в прямій війні», - пояснює пані посол.

На коментар журналістки про те, що свого часу Альянс не злякали «червоні лінії» і погрози Росії через членство країн Балтії, Фельдгузен відповідає: «Це було політичне рішення, маленьке вікно можливостей. Я впевнена, що для України воно теж колись відкриється. І треба зараз добре працювати, щоб підготувати Україну до цього моменту».

Як приклад ефективного використання вікна можливостей вона наводить вступ Естонії.

«Я завжди згадую, що естонський міністр оборони сказав у Берліні років п`ять тому: якби Естонія не була готовою, коли їй запропонували стати членом НАТО, сьогодні їй уже не дозволили б вступити до Альянсу. Є такі політичні вікна можливостей, і я згодна з міністром Кулебою, що це політичне питання. Колись буде таке вікно можливостей вступити в НАТО і для України. Але їй обов`язково треба бути готовою у той момент», - зазначає дипломат.

Саме тому Україна має використовувати всі наявні на сьогодні можливості, щоб наблизитися до НАТО. Зокрема статус партнера з розширеними можливостями.

«Я дуже рада, що Україна отримала в НАТО статус партнера з розширеними можливостями. Так, це точно не ПДЧ, тим не менш, Україна таким чином наблизиться до Альянсу, і Щорічна національна програма - теж можливість це зробити», - пояснює Фельдгузен.

НАТО співпрацює з Україною практично кожен день і дуже уважно стежить за тим, що відбувається в країні, додає пані посол. Доприкладу, через скупчення російських військ поблизу українського кордону цієї весни Альянс зустрівся з очільником МЗС України Дмитром Кулебою раніше, ніж планувалося.

Думку про те, що тільки два члени Альянсу - Німеччина і Франція - блокують «матеріалізацію» Бухарестського саміту в частині надання Україні Плану дій щодо членства в Альянсі, пані посол вважає помилковою.

«Є ця історія Бухарестського саміту, всі чомусь думають, що це лише Франція і Німеччина були тоді проти надання Україні ПДЧ. У НАТО співпрацюють 30 держав, і це консенсусна організація. Цей консенсус потрібно знайти», - наголошує вона.

Україна має дуже впливових партнерів, які підтримують українські амбіції стати членом НАТО, вважає Анка Фельдгузен. Але це станеться не так швидко, як хотілося б офіційному Києву і українцям, а тоді, коли з`явиться вікно можливостей для цього політичного рішення.