Посли G7 - про конкурси на посади очільників САП і НАБУ

Все про економіку та фінанси

Посли країн G7 повідомили про чергову зустріч із президентом Володимиром Зеленським, заявила 18 грудня прес-служба представництва групи G7, констатує "Радіо Свобода".

Як зазначається, представники країн G7 «підкреслили свою відданість безпеці України та обговорили прогрес реформ в Україні».

Дипломати також висловили сподівання на повне впровадження законодавства про судову реформу, ухваленого в 2021 році, та на «подальший позитивний розвиток судової реформи у 2022 році», у тому числі прозорий конкурс на посади суддів Конституційного Суду.

«Посли привітали закон про НАБУ та висловили очікування на конкурентне обрання його нового директора та швидке завершення процесу відбору очільника/очільниці САП. Вони також висловили сподівання на прогрес у реформі, яка забезпечить трансформовану, сучасну СБУ», – йдеться в повідомленні.

Голова НАБУ призначається на сім років. Каденція чинного директора Артема Ситника добігає кінця в квітні 2022 року.

Конкурс з обрання голови Спеціальної антикорупційної прокуратури стартував 25 січня 2021 року, але досі не завершений. У жовтні посольство США в Україні заявило, що Сполучені Штати та Європейський Союз «дуже розчаровані незрозумілими і невиправданими затримками» в обранні керівника САП.