Португалія обіцяє Україні підтримку на 250 млн євро

Все про економіку та фінанси

Уряд України та уряд Португалії уклали меморандум про взаєморозуміння щодо фінансової підтримки у зв’язку з агресією російської федерації проти України. Документ підписали прем’єр-міністр України Денис Шмигаль і прем’єр-міністр Португалії Антоніу Кошта під час зустрічі в Києві 21 травня.

Меморандум, зокрема, передбачає виділення Україні урядом Португалії суми в розмірі до 250 млн євро. Перший транш у розмірі до 100 млн євро Україна має отримати вже цього року. Кошти переважно надаватимуться через МВФ. Також є можливим залучення інших держав-членів ЄС та багатосторонніх інституцій.

Прем’єр-міністр України подякував Уряду Португалії за вже надану підтримку в боротьбі з російським агресором: фінансову, гуманітарну, оборонно-технічну.

«Це допомагає українському народу впевнено відстоювати свою свободу, землю та демократію», — підкреслив Денис Шмигаль.

Очільник українського Уряду подякував Португалії за прийом українських громадян, за рішення відновити роботу посольства Португалії в Києві та особисто Антоніу Кошті за візит до Києва та Ірпеня.

Прем’єр-міністр Португалії зауважив, що це перший візит глави уряду його країни в Україну за історію двосторонніх відносин. Він підкреслив, що Португалія стоїть поряд з Україною в цій війні.