Портфельні держгарантії: банки надали малому та середньому бізнесу позики на 1,2 млрд грн

Все про економіку та фінанси

Міністерство фінансів повідомляє, що в березні до Приватбанку, Укргазбанку, Укрексімбанку та банку "Восток", які раніше уклали кредитні договори та почали надавати позики малому і середньому бізнесу під держгарантії на портфельній основі, долучилися ще два банки - Ощадбанк й "Кредитвест банк".

На 01.04.2021 шість банків надали 891 кредит на 1 193 млн гривень. Зобов’язання за основним боргом, що частково забезпечений державними гарантіями на портфельній основі, становили 574 млн гривень. Це 15% від загального ліміту гарантій, наданих у 2020 році (3,93 млрд гривень).

Серед регіонів за сумою виданих кредитів по програмі лідирує Волинська область – 110. Лише на один менше таких кредитів видали на Дніпропетровщині – 109, на Одещині – 83. 

За видом економічної діяльності найбільшим попитом на кредити, частково забезпечені державними гарантіями на портфельній основі, користуються у сфері оптової та роздрібної торгівлі; ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів – 432. Це 36% від загального обсягу виданих кредитів.

Нагадаємо, що метою надання державних гарантій на портфельній основі є підтримка мікро-, малого та середнього бізнесу в Україні через спрощення доступу до банківського фінансування, а відтак – сприяння розвитку економіки України.