Понад 40 країн, серед яких і Україна, домовилися поступово відмовитися від вугілля

Все про економіку та фінанси

На кліматичному саміті ООН COP26 у Глазго понад 40 країн світу зобов`язалися відмовитись від інвестицій у будівництво вугільних електростанцій. Таким чином, планують зменшити кількість викидів в атмосферу, пише The Guardian, констатує Liga.net.

Країни-споживачі вугілля, включаючи Канаду, Польщу, Україну та В`єтнам, поступово припинятимуть використання вугілля для виробництва електроенергії.

Багатші та більші країни зроблять це у 2030-х роках, а менші країни – у 2040-х.

Країни-підписанти зобов`язуються відмовитися від будівництва нових вугільних електростанцій та інвестування у цю сферу.

Мета "залишити вугілля в історії" була ключовим питанням для Великої Британії як господаря саміту COP26, який має поставити світ на шлях обмеження глобального опалення.

Головна мета COP26 – активізувати зусилля сторін для досягнення цілей Паризької угоди. Передбачається суттєво скоротити рівень викидів парникових газів до 2030 року та досягти нульового рівня викидів до середини сторіччя. Важливим питанням є мобілізація коштів у розмірі 100 мільярдів доларів на рік для кліматичних заходів.

На відкритті COP26 глави держав та урядів звернулися один до одного із закликом врятувати планету та людство.

Понад 100 світових лідерів на кліматичних переговорах COP26 у Глазго зобов`язалися зупинити вирубку лісів та деградацію земель до кінця десятиліття.