Польща залучає кредит на 450 млн євро для підтримки біженців з України

Все про економіку та фінанси

Банк розвитку Ради Європи повідомив, що схвалив надання Польщі рекордної позики в розмірі 450 мільйонів євро для допомоги біженцям з України, пише "Європейська правда".

Кошти підуть на часткове фінансування "Фонду допомоги" польського уряду, який займається компенсаціями витрат підприємств, що допомагають українським біженцям.

Крім того, позику також скерують на одноразові виплати, оплату житла та щомісячну грошову допомогу на дітей.

Зазначається, що кошти будуть передані насамперед місцевій владі, міністерствам у справах сім’ї та соціальної політики, освіти і науки та охорони здоров’я, а також інституту соціального страхування.

У Польщі наразі проживають понад чотири мільйони біженців з України, переважно жінки з дітьми і люди похилого віку.

Як повідомлялось, з 1 липня уряд Польщі більше не буде платити 40 злотих (близько 276 грн) на день на харчування і проживання біженців з України.

У червні нижня палата польського парламенту – Сейм – у середу підтримала поправки до закону про допомогу громадянам України у зв’язку зі збройним конфліктом на українській території.

Оновлений документ передбачає, що українські біженці зможуть віддавати в польські дитсадки дітей до п’яти років, збільшиться можливість вивчення польської мови.

Крім того, буде спрощена процедура взяття на роботу в Польщі біженців з України та процедури, пов’язані з управлінням вільними будинками.

Окремо депутати передбачили механізм виключення з дії програм державної допомоги українських біженців, які втратили на це право – зокрема тих, хто повернувся в Україну.

Зміни до закону має обговорити і затвердити Сенат.

За оцінками польської влади, у Польщі з початку повномасштабного вторгнення Росії зареєструвалися 3,9 мільйона українських біженців. З Польщі в Україну за цей час виїхали майже два мільйони людей, більшість із них українці.