Польща покриє ризики своїх виробників, якщо українські покупці не оплатять їх продукцію

Все про економіку та фінанси

Мінекономіки повідомляє, що уряд Польщі прийняв рішення для розширення можливостей страхування ризиків у двосторонній торгівлі з Україною. Страхові гарантії надаватимуться через польську державну Корпорацію страхування експортних кредитів (KUKE).

Компанія забезпечує можливість страхування ризику неповернення дебіторської заборгованості в експортних контрактах польських виробників з українськими контрагентами. Фактично польські компанії отримують державні гарантії покриття ризиків несплати українськими покупцями поставленої продукції. До кінця року KUKE зможе надати кредитні ліміти на суму 500 мільйонів злотих.

“Російська агресія істотно вплинула на оцінку ризиків у торгових відносинах з Україною. Тому розширення можливостей для страхування є проявом політичної підтримки України і впевненості в економічному відновленні нашої держави”, – зазначила перший віце-прем’єр – міністр економіки Юлія Свириденко.

Вона зауважила, що страхування покриває контракти на постачання продукції, що входить до переліку критичного імпорту. Це широке коло товарів, необхідних для забезпечення Збройних Сил України, гуманітарних потреб населення, відновлення виробництва та діяльності бізнесу.