Поліція заявляє про затримання ще одного працівника НБУ

Все про економіку та фінанси

Слідчі поліції Києва за матеріалами СБУ затримали посадову особу НБУ та посередника нібито при отриманні частини хабара, пише "БізнесЦензор" з посиланням на прес-службу столичного управління Нацполіції.

Згідно з повідомленням, чиновниця НБУ через посередника вимагала $30 тис у представника фінансової компанії за видачу ліцензії.

"Затримали співробітницю Нацбанку і її посередника після $15 тис., це - половина від суми, яку вона вимагала за вирішення питання про продовження ліцензії фінансової компанії для здійснення валютних операцій. Обидва затримані в порядку статті 208 Кримінально-процесуального кодексу України", - повідомив заступник начальника слідчого управління поліції Києва Едуард Соловйов.

Згідно з повідомленням, в кримінальному провадженні, яке розпочато за ч. 4 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу, проводяться невідкладні слідчі дії. Вирішується питання про повідомленні затриманим про підозру і обрання запобіжного заходу.

Як повідомлялося, Національна поліція 29 жовтня повідомила про затримання співробітникам НБУ при спробі заволодіти коштами підприємця в сумі $ 50 тис. За цю суму чиновник нібито обіцяв підприємцю сприяння в отриманні ліцензії на обмін валюти.

У свою чергу в НБУ заявили, що затриманий не є працівником структурного підрозділу, який здійснює видачу ліцензій на здійснення валютних операцій. Затриманий займає не керівну посаду і працює в департаменті, який відповідає за господарське забезпечення діяльності НБУ.

Також в НБУ нагадали, що рішення щодо видачі ліцензій приймаються колегіальним органом на підставі висновків ряду департаментів, що виключає вплив однієї особи на процес прийняття таких рішень. 

P.S.

НБУ оприлюднив такий коментар з приводу затримання його співробітниці, яке відбулося 7 листопада:

"Національний банк наразі не отримав від правоохоронних органів детальної інформації про затримання працівниці, про яке сьогодні ввечері повідомлено на вебсайті та на сторінках у соціальних мережах Національної поліції міста Києва та Прокуратури міста Києва. Ми з’ясовуємо обставини затримання і після отримання уточненої інформації надамо розгорнутий коментар.

Водночас Національний банк проведе внутрішню перевірку та готовий всіляко сприяти проведенню слідчих дій та надавати відповідну інформацію для всебічного, повного та об’єктивного розслідування.

Звертаємо вашу увагу, що Олена Парова - затримана, про яку йде мова у повідомленнях правоохоронних органів, не є працівником структурного підрозділу, який відповідає за супроводження процесу видачі ліцензій на здійснення валютних операцій.

Важливою подробицею даного інциденту є те, що затримання Олени Парової відбулося за тиждень до останнього дня її роботи в Національному банку. Дана працівниця, яка тимчасово займала декретну посаду, мала бути звільнена 15 листопада 2019 року у зв’язку із виходом на роботу основної працівниці. Інша важлива деталь - за інформацією Прокуратури міста Києва, працівниця НБУ «сама запропонувала свою допомогу» фінансовій установі.

Чи є ці дві подробиці збігом? Сподіваємося, дізнаємося відповідь з результатів внутрішнього розслідування та розслідування правоохоронних органів.

Наголошуємо, Національний банк не толерує корупцію, вживав і вживатиме ще більш рішучих заходів, щоб не допустити хабарництва серед працівників центрального банку".