Поліція викликає Лагуна на допит і для вручення повідомлення про підозру

Все про економіку та фінанси

Нацполіція оприлюднила повістку про виклик колишнього мажоритарного акціонера Дельта Банку Миколи Лагуна на 26 серпня для вручення повідомлення про підозру в кримінальному провадженні (№12015160160000210 від 03.03.2015), допиту як підозрюваного та вручення клопотання про обрання запобіжного заходу, пише "НВ" з посиланням на відповідне офіційне повідомлення Нацполіції від 20 серпня.

Додамо, що згідно з ухвалою Печерського райсуду м. Києва від 11.07.2018, розслідування кримінального провадження №12015160160000210 здійснювалося в т.ч. “за фактами замаху на заволодіння невстановленими особами земельною ділянкою, власником якої є ТОВ «Іллічівський зерновий порт», заволодіння службовими особи ПАТ «Іллічівський олійножировий комбінат» шляхом зловживання своїм службовим становищем грошовими коштами АТ «Дельта Банк» в особливо великих розмірах та зловживання своїм службовим становищем службовими особами ТОВ «Іллічівський зерновий порт» і ТОВ «Стройбуд Іллічівськ», які, вступивши у злочинну змову з колишніми співробітниками ПАТ «Дельта Банк», з метою погашення заборгованості за кредитними договорами та зняття обтяження в ПАТ «Дельта Банк» на заставне майно надали фіктивні договори переуступки боргу” (цитата).

Про інші кримінальні провадження щодо сумнівних операцій Дельта Банку - тут і тут.

За даними ФГВФО, на початок 2020 року борги Дельта Банку перед Фондом становили майже 9 млрд грн, а перед НБУ - близько 5 млрд грн (по рефінансу).

ФГВФО заявляв, що ринкова вартість активів Дельта Банку була визначена незалежними оцінщиками на рівні 27,4 млрд грн, або 30% від суми, зазначеної “на папері” (94,27 млрд грн).

Про позовні вимоги Фонду гарантування до М. Лагуна на 20 млрд грн - тут, про вимоги Ощадбанку на 4 млрд грн - тут, про вимоги Укрексімбанку на 40 млн дол - тут.