Politico: ЄС обіцяє Угорщині фінкомпенсацію за підтримку нафтового ембарго проти РФ

Все про економіку та фінанси

У ЄС розглядають можливість фінансової компенсації Угорщині, намагаючись переконати прем`єр-міністра цієї країни Віктора Орбана підписати шостий пакет санкцій проти рф. Він включає поступове ембарго на експорт нафти із росії, але цей пункт не задовольняє Угорщину. Про це повідомляє Politico із посиланням на посадовців ЄС, констатує "Громадське"."

Гроші для Угорщини можуть спрямувати у межах нової енергетичної стратегії Євросоюзу. За даними ЗМІ, Європейська комісія вже внесла зміни до пропозиції щодо ембарго на російську нафту, щоб продовжити період до того, як це рішення набуде чинності для Угорщини, Словаччини та Чехії.

Ці пропозиції передбачають, що Угорщина та Словаччина продовжуватимуть купувати російську нафту до кінця 2024 року. Чехія може продовжити закупівлі до червня 2024 року за умови, що вона не буде отримувати нафту трубопроводом із Південної Європи раніше.

Однак ці поступки повністю не задовольнили Угорщину. Країна заявила, що їй потрібно ще більше часу, щоб зменшити свою залежність від російської нафти.

За даними Politico, форму фінансової компенсації Угорщині розглядають, щоб уникнути подальшого розтягування термінів. Європейська Комісія прагне застосовувати механізми платежів у своїй енергетичній стратегії REPowerEU, яку планують оголосити 18 травня. Стратегія REPowerEU спрямована на поступове припинення залежності блоку від російського викопного палива до 2030 року.

У ЄС сподіваються, що чим більше зможуть допомогти Угорщині, тим швидше країна відійде від російської нафти. Наразі посадовці та дипломати намагаються знайти компроміс, щоб залучити Будапешт до нового пакета санкцій. Так, 10 травня з прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном говорив президент Франції Еммануель Макрон. У Єлисейському палаці заявили, що для забезпечення угоди про новий пакет санкції є «контакти на всіх рівнях».