Politico - про макрофін: у ЄС пропонують дати Україні кредити на 5 млрд євро і гранти на 3 млрд

Все про економіку та фінанси

Єврокомісія розробила нову пропозицію щодо виділення Україні макрофінансової допомоги в розмірі 8 млрд євро. Він передбачає, що ця сума буде складатися з кредитів та безповоротних грантів, пише Politico з посиланням на джерела в керівництві ЄС, констатує Liga.net.

Згідно з цим планом Україна отримає 5 млрд євро у вигляді довгострокових кредитів під гарантії країн Євросоюзу, а решту грошей – у вигляді грантів.

Комісія розраховує на схвалення Європейського парламенту та країн ЄС у вересні, щоб виплати могли початися в жовтні, сказав один зі співрозмовників видання.

Новий проєкт довелося розробити після того, як Німеччина відмовилася надати гарантії для надання Україні кредитів на суму до 9 млрд євро. У Берліні казали, що Україна і так має великі борги, тому гроші потрібно виділяти у вигляді грантів – як це зробила сама Німеччина.

Таку позицію підтримали Італія та Франція, які також надали двосторонню допомогу, тому Єврокомісія була змушена повернутися до перегляду плану.

18 травня Єврокомісія анонсувала виділення 9 млрд євро на макрофінансову підтримку України у 2022 році.

12 липня міністри фінансів Європейського Союзу погодили надання Україні першого мільярда євро у межах нової програми макрофінансової допомоги.

Виділення решти суми зависло, що змусило президента Володимира Зеленського виступити з різкою критикою. Він заявив, що штучна затримка фінансової допомоги для України – це або злочин, або помилка.