Поділ "Укрнафти": збори акціонерів не відбулися через відсутність кворуму

Все про економіку та фінанси

Заплановані на 30 листопада позачергові збори акціонерів ПАТ "Укрнафта" не відбулися через відсутність кворуму. Для участі у зборах зареєструвалося лише 1,1% від загальної кількості акціонерів компанії, пише "Енергореформа" (проект агентства "Інтерфакс-Україна").

Як зауважує "БізнесЦензор", раніше стало відомо, що "Укрнафта" оголосила позачергові збори акціонерів не лише на 30 листопада, але й 23 грудня.

На них акціонерам пропонувалося розділити активи "Укрнафти" між двома компаніями – ТОВ "Нафта-Актив", яке планується передати міноритарним акціонерам "Укрнафти" на чолі з Ігорем Коломойським, а також ТОВ "Укргазактив", яке потім має викупити "Нафтогаз України". Після цього "Укрнафта" має викупити свої акції у "Нафтогазу" та міноритарних акціонерів та анулювати їх.

Крім того, акціонерам "Укрнафти" в рамках процесу розподілу активів пропонується врегулювати суперечку з "Нафтогазом" щодо видобутого компанією в 2007-2013 роках газу або укладанням окремої угоди, або укладанням мирової угоди в рамках судової справи №910/3660/18.

Однак 9 листопада "Нафтогаз" зазначав, що в рамках поділу активів "Укрнафти" з міноритарними акціонерами планує сам залишитися власником цієї компанії без участі в ній Ігоря Коломойського та його партнерів, а не навпаки, як це передбачає порядок денний на 30 листопада.

Пізніше "Укрнафта" доповнила порядок денний засідання на 30 листопада питанням про передачу майна до статутного капіталу ТОВ "Нафта-Актив", в якій вона також є 100% власником, з наступним викупом цієї компанії офшорами Ігоря Коломойського і партнерів.

Нагадаємо, перед своїм звільненням з посади голови правління "Нафтогазу" Андрій Коболєв зазначав, що переговори про поділ "Укрнафти" між її акціонерами йдуть складно, але можуть завершитися вже до кінця травня.

Водночас нинішній голова правління НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко спочатку пропонував розглянути об`єднання ПАТ "Укрнафта" та ПАТ "Укртатнафта" (Кременчуцький НПЗ), позбавивши структури Коломойського вирішального впливу на роботу цих двох напівдержавних компаній. Вітренко також обіцяв призначити непідконтрольного Коломойському керівника для "Укрнафти", однак про жодні дії в цьому напрямку невідомо.

50%+1 акція "Укрнафти" належить державі в особі НАК "Нафтогаз України", близько 42% акцій контролюють структури Ігоря Коломойського та партнерів.

Крім того, НАК "Нафтогаз України" належить 43,05% акцій "Укртатнафти" (Кременчуцький НПЗ), ще по 28% контролюють структури "приватівців" і Олександра Ярославського.