Поділ "Укрнафти": "Нафтогаз" може отримати газові активи, "приватівці" - нафтові

Все про економіку та фінанси

Компанію "Укрнафта" можуть розділити вже найближчим часом. Нафтовий бізнес передадуть міноритарним акціонерам з групи "Приват" Ігоря Коломойського, які володіють понад 40% акцій, а газовий бізнес залишиться в "Укрнафті", підконтрольній "Нафтогазу", пише "РБК-Україна".

Питання про поділ компанії та мирову угоду внесено до порядку денного позачергових зборів акціонерів "Укрнафти", призначених на 30 листопада.

Нафтові активи "Укрнафти" збираються передати компанії "Нафта-Актив", створеної в серпні 2021 року.

Після передачі акцій їх викуплять у пропорції 34%, 34% і 32% відповідно міноритарні акціонери "Укрнафти" – Littop Enterprises Limited, Bridgemont Ventures Limited і Bordo Management Limited. Як зазначається, їх кінцеві бенефіціари-екс-акціонери Приватбанку Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов.

Компанії з групи "Приват" оплатять угоду акціями "Укрнафти" і стануть власниками"Нафта-Актив".

Після того, як структури Коломойського і Боголюбова вийдуть зі складу акціонерів "Укрнафти", частка НАК в компанії перевищить 90%.

Разом з тим, зазначається, що наразі немає остаточного рішення щодо врегулювання питання близько 9 млрд кубів газу, видобутого "Укрнафтою" в 2007-2013 роках.

"Якщо міноритаріям, які володіють 40% акцій, відійдуть всі нафтові активи, то їм доведеться за них доплатити. Але активи будуть ділитися з урахуванням виплати за спірний газ. Якщо його ціна перекриє обсяг активів, то доплачувати буде "Нафтогаз". Якщо не перекриє, то міноритарії. Не виключено, що зійдуться на варіанті, коли вартість газу покриє різницю в активах і сторони розійдуться без додаткових виплат", - констатує "РБК-Україна".