Податкові пільги для "Дія.City": у ВР зареєстрували законопроект

Все про економіку та фінанси

Заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков повідомив, що сьогодні в парламенті був зареєстрований законопроект №5376 “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні”.

За словами урядовця, "саме цей документ стане правовим фундаментом для запуску в межах "Дія.City" найкращої податкової системи для розвитку IT-галузі".

Як зазначається, для компаній-резидентів "Дія City" діятиме наступне податкове навантаження:

- податок на дохід фізичних осіб 5%;
- єдиний соціальний внесок рахуватиметься від мінімальної зарплати;
- законопроєкт дає компаніям-резидентам "Дія Сity" можливість обирати, який корпоративний податок сплачувати, — податок на прибуток (18%) чи податок на виведений капітал (ПнВК) за ставкою 9%;
- військовий збір становитиме 1,5%.

"Це буде прозора податкова система без додаткового навантаження чи прихованих платежів.

Цим законопроєктом "Дія City" розв`язує одну з головних проблем української IT-галузі на сьогодні. Загальна система оподаткування не стимулює розвиток компаній. Спрощена система ФОП ускладнює компаніям можливости масштабування та залучення інвестицій.

Важливим є і те, що зменшення податкових ставок лише збільшить надходження до держбюджету за рахунок зростання IT-сектору. Win-win підхід у дії. Чекаємо на перше читання та дякуємо 63-м депутатам, що стали співавторами законопроєкту", - зазначив заступник глави Мінцифри.