Податкова амністія: фінкомітет ВР рекомендує прийняти законопроект у другому читанні

Все про економіку та фінанси

Парламентський комітет з питань фінансів, податкової та митної політики розглянув перед другим читанням У Верховній Раді законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету» (№5153).

Документом пропонується провести одноразове (спеціальне) добровільне декларування активів фізичних осіб, розміщених на території України та/або за її межами, якщо такі активи фізичної особи були одержані за рахунок доходів, що підлягали в момент їх отримання оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені податки і збори, та/або які не були задекларовані в порушення податкового та валютного законодавства, протягом будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 1 січня 2021 року.

Зокрема, пропонується оподатковувати незадекларовані раніше доходи за ставками 2,5, 5 та 9% в залежності від виду активу та обраного способу виконання податкового обов’язку, а також 18% – у разі встановлення порушення декларантом деяких вимог щодо умов розміщення валютних цінностей у банківських та/або в інших фінансових установах, відсутності відповідного документа, що підтверджує право вимоги.

Члени комітету розглянули порівняльну таблицю і підтримали ряд поправок, запропонованих народними депутатами, серед яких - пропозиція збільшити ставки оподаткування, у разі сплати податків у розстрочку, а також встановити ставку оподаткування для декларування закордонних активів на перші шість місяців амністії на рівні 7%, а на наступні – 9%. Окрім того, була підтримана правка, яка визначає, що декларуванню підлягають квартири площею понад 120 метрів квадратних і приватні будинки площею понад 240 метрів квадратних, не залежно від їх вартості, а транспортні засоби - вартістю понад 400 тисяч гривень.

Не були підтримані ряд поправок, серед яких пропозиції запровадити єдину ставку для сплати податку з незадекларованих раніше доходів і підвищити поріг такого оподаткування з 400 тисяч гривень до 1,5 мільйона гривень.

Комітет затвердив порівняльну таблицю до законопроекту і рекомендував Верховній Раді прийняти законопроект у другому читанні та в цілому як закон.

Також комітет затвердив порівняльну таблицю до законопроекту «Про внесення зміни до статті 16 Закону України "Про валюту і валютні операції" у зв`язку із внесенням змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету» (№5155), і рекомендував Верховній Раді прийняти його у другому читанні та в цілому з техніко-юридичним доопрацюванням.