Податківці заявили про борг "Укртранснафтопродукту" на 265 млн грн

Все про економіку та фінанси

Головне управління Державної податкової служби в м. Києві заявило про грошові вимоги до "Укртранснафтопродукту" (в межах справи про банкрутство цього держпідприємства) на 265,5 млн грн, свідчить ухвала Госпсуду м. Києва від 05.12.2019.

Згідно з судовими матеріалами, також свої вимоги до "Уктранснафтопродукту" пред’явили в т.ч. "Сопрема Трейдінг ЛТД" (501,3 млн грн) та “Одесаобленерго” (17,4 млн грн).

Нагадаємо, провадження в справі №910/13855/19 про банкрутство ДП “Укртранснафтопродукт” було відкрите ухвалою Госпсуду м. Києва від 24.10.2019 за ініціативою "Укртранснафти" (обсяг вимог до боржника - 3,8 млн грн).

За даними держреєстру, засновником ДП "Укртранснафтопродукт" є Міненерго, а засновником “Укртранснафти” - “Нафтогаз”.

Як зауважує “БізнесЦензор”, ДП “Укртранснафтопродукт” в 2014 році на підставі судового рішення передало для компанії "Укройлпродукт" (з групи “Фактор” Сергія Тищенка) нафтопродукти з нафтобаз Сергія Курченка, які були конфісковані в рамках кримінальної справи.

"Українська правда" повідомляла, що нафтопродукти ДП "Укртранснафтопродукт" продало за заниженими цінами "Укройлпродукту", який реалізовував його вже іншим нафтотрейдерам. Як зауважувалося, кошти від продажу нафтопродуктів акумулювалися на рахунках "Фортуна-Банку" (його власницею була матір С. Тищенка, а він очолював наглядову раду фінустанови).

У 2017 році - вже після рішення НБУ про віднесення "Фортуна-Банку" до неплатоспроможних - "Укртранснафтопродукт" у судовому порядку заявляв про грошові вимоги до банку на 162,9 млн грн.

09.12.2019 Госпсуд м. Києва відкрив провадження в справі №910/16249/19 про неплатоспроможність Сергія Тищенка (за ініціативою цієї фізособи).

Як писав enkorr з посиланням на судові матеріали, згадана вище компанія "Сопрема Трейдінг ЛТД", яка заявила про вимоги до “Укртранснафтопродукту” на 501,3 млн грн, фігурувала в схемах “обірваного транзиту” Курченка (за даними слідства, в 2013-2014 роках в Україну ввозилося пальне під приводом подальшого транзиту, але насправді нафтопродукти продавалися на українському ринку без сплати належних мит, податків, зборів).