Податківці будуть перевіряти особисті дані покупців нерухомості

Все про економіку та фінанси

Державна податкова служба має перевіряти дані фізичних осіб-покупців нерухомості (ПІБ, номер паспорта та ідентифікаційного коду) перед оформленням ними майнових прав. Відповідний наказ Міністерства фінансів та Міністерства юстиції №124/37460 зареєстровано Мін’юстом 1 лютого та оприлюднено на сайті міністерства, пише "БізнесЦензор".

Документом затверджено Порядок електронної взаємодії інформаційних систем Міністерства юстиції та Державної податкової служби щодо підтвердження відомостей про фізичну особу під час проведення державної реєстрації речових прав на нерухомість.

Водночас до запровадження інформаційної взаємодії згідно з Порядком, Міністерству юстиції разом з Державною податковою службою доручено забезпечити проведення ідентифікації та верифікації осіб, відомості щодо яких містяться в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, на підставі відомостей, наявних в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків

Відповідно, реєстратори майнових прав та нотаріуси зобов`язані подати запит до податкової на відповідність даних фізосіб-покупців перед оформленням майнових прав.

Як зазначено у супровідних до наказу документах, йдеться про перевірку відповідності прізвища, імені, по батькові, реєстраційного номера облікової картки платника податків або серії та номера паспорта (для фізосіб, які з релігійних міркувань відмовляються від номера картки платника податків).

Як повідомлялося, раніше керівник парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев розповідав, що Кабінет міністрів готує законопроєкт про запровадження непрямих методів податкового контролю за витратами громадян, які почнуть працювати після проведення так званої "податкової амністії" в Україні. За словами депутата, після запровадження такого контролю громадянам потрібно буде доплачувати податки за покупки, які не підтверджені офіційними доходами.

Однак у грудні минулого року голова депутатської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявляв, що народні депутати від "Слуги народу" виступають категорично проти запровадження непрямих методів контролю доходів громадян після завершення податкової амністії.