Подання відомостей про кінцевих бенефіціарів юросіб: дедлайн - 11 жовтня

Все про економіку та фінанси

Із 11.07.2021 року діє наказ Мінфіну від 19.03.2021 р. № 163, яким затверджено Положення про форму та зміст структури власності, пише "Інтерактивна бухгалтерія".

Структура власності - офіційний документ, який для встановлення кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи в обов`язковому порядку надають держреєстратору. Його готують в довільній формі та у вигляді схематичного зображення.

Зразки складання схематичного зображення структури власності оприлюднено за посиланням на офіційному вебсайті Мінфіну.

Водночас Закон № 361-IX зобов`язав всі раніше зареєстровані юрособи подати держреєстратору інформацію про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності протягом 3 місяців з дня набрання чинності нормативно-правовим актом, яким буде затверджена форма та зміст структури власності. Цей термін триватиме із 11 липня до 11 жовтня 2021 року.

Цим Законом також зобов`язали підтримувати інформацію про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності в актуальному стані, оновлювати її та повідомляти держреєстратора про зміни протягом 30 робочих днів з дня їх виникнення, та подавати держреєстратору документи, що підтверджують ці зміни.

Мінюст наказом від 29.06.2021 р. № 2320/5 затвердив оновлені:

– форму 2 "Заява щодо державної реєстрації юридичної особи (крім громадських формувань та органів влади)";

– форму 4 "Заява щодо державної реєстрації юридичної особи - громадського формування";

– форму 6 "Заява щодо підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи".

Наказ набирає чинності з 11.07.2021 року, але не раніше дня його офіційного опублікування.