Подача звітності та сплата податків після війни: зміни в ПКУ набрали чинності

Все про економіку та фінанси

Із 5 квітня набрав чинності закон №2142, яким уточнені деякі вже введені через війну податкові пільги та додані нові. У документі є в т.ч. положення щодо несплати або несвоєчасної сплати податків під час війни, а також в разі неподання (несвоєчасного подання) податкової звітності, пише "Дебет-Кредит".

Раніше було передбачено, що  тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, справляння податків і зборів здійснюється з урахуванням особливостей, визначених у п. 69 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ.

Так, у випадку відсутності у платника податків можливості своєчасно виконати свій податковий обов’язок він звільняється від відповідальності з обов’язковим виконанням таких обов’язків протягом трьох місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні.

Це стосувалося:

- дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності, у тому числі звітності, передбаченої пунктом 46.2 ПКУ;
- реєстрації у відповідних реєстрах податкових або акцизних накладних, розрахунків коригування;
- подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового тощо.

Підкреслимо, що це стосується саме тих платників, які не можуть виконувати свої обов`язки.

Завдяки Закону №2142, строки виконання обов`язків платників податків збільшити з 3 до 6 місяців. Відповідну правку внесли до пп. 69.1 п. 69 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, констатує "Дебет-Кредит".

Законом №2142 також внесено зміни до п. 69.2 цього підрозділу ПКУ. Зокрема, з 5 квітня дозволено проводження ДПС під час війни камеральних перевірок податкових декларацій платників єдиного податку четвертої групи.