Платіжну систему Portmone купує найбільша фінтех-компанія Казахстану

Все про економіку та фінанси

"Дочка" найбільшої казахстанської фінтех-компанії Kaspi.kz, Kaspi Pay, уклала угоду про покупку української платіжної системи Portmone Group, повідомляється на сайті Лондонської фондової біржі, пише Liga.net.

Kaspi.kz має намір купити 100% Portmone. При цьому сума угоди не розголошується (за даними ain.ua, вона може становити в діапазоні від $10 млн до $20 млн). Операцію хочуть завершити до IV кварталу 2021-го. Її повинні схвалити НБУ і антимонопольні регулятори України і Казахстану.

Kaspi.kz купує Portmone для виведення на український ринок своїх платіжних послуг. Завершення операції також надасть Kaspi.kz платіжну ліцензію та акредитацію Visa і Mastercard в Україні.

"Україна - це можливість з населенням 42 млн осіб, що характеризується високою поширеністю готівки (44% зняття готівки), низьким рівнем електронної комерції на рівні 8% роздрібної торгівлі, низьким рівнем незабезпеченого споживчого кредитування (менше 4,5% ВВП) і поширеністю смартфонів більше 70%", - йдеться в повідомленні на Лондонській біржі. 

У кінці 2013 року контрольний пакет Portmone.com купив фонд інвесткомпанії Dragon Capital. Тоді засновники проекту залишилися акціонерами проекту.

У жовтні Kaspi.kz провела IPO в Лондоні, в ході якого залучили $870 млн, а капіталізація склала до $6,5 млрд. Сьогодні капіталізація Kaspi.kz зросла до $13 млрд.