"Північний потік-2": Україна вимагає участі в переговорах США і Німеччини

Все про економіку та фінанси

Проект "Північний потік 2" - удар у самісіньке серце України: як з точки зору економіки, так і насамперед безпеки, і саме тому Україна вимагає участі у німецько-американських переговорах щодо цього вкрай небезпечного проєкту. Україна повинна сидіти за одним столом і мати право голосу, заявив виданню Welt посол України в Німеччині Андрій Мельник, пише zn.ua.

Ще у вівторок українська сторона висловила відповідне прохання до уряду ФРН.

“Було б абсолютною катастрофою, передусім для взаємної довіри, якщо цей гешефт буде досягнуто між Берліном та Вашингтоном - коштом України”, - додав дипломат.

Перед цим експерти урядів ФРН та США обговорили газопровід "Північний потік - 2", майбутню зустріч лідерів G7 і саміт НАТО. Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван і зовнішньополітичний радник канцлера Німеччини Ян Хеккер обговорили також РФ і Україну.

Зустріч американської та німецької делегацій, яка пройшла за кілька днів до першої поїздки Байдена до Європи, покликана усунути напруженість, наявну в економічних відносинах між США і Німеччиною.

Канцлерка Німеччини Ангела Меркель на цьому тижні направляє до Вашингтона групу високопоставлених чиновників для обговорення проєкту газопроводу "Північний потік-2".

19 травня в Німеччині підтвердили, що США планують відмовитися від санкцій проти «Північного потоку - 2» і глави компанії Маттіаса Варнінг.