"Північний потік-2" планують запустити 1 жовтня, - Bloomberg

Все про економіку та фінанси

Перший газ із Росії до Німеччини трубопроводом "Північний потік-2" може піти уже в жовтні поточного року. Про це повідомило агентство Bloomberg з посиланням на джерела, знайомі з планами "Газпрому", констатує DW.

За даними Bloomberg, план "Газпрому" передбачає початок поставок газу магістраллю цього газопроводу вже з 1 жовтня. Через два місяці можуть запрацювати обидві нитки магістралі.

Минулого тижня голова правління "Газпрому" Олексій Міллер заявив про готовність його компанії розпочати поставки газу цим газопроводом ще цього року. "З російського боку створені всі необхідні потужності: видобувні потужності на Ямалі й газотранспортні потужності в північному газотранспортному коридорі", - сказав тоді Міллер.

Напередодні компанія Nord Stream 2 AG, що є оператором газопроводу "Північний потік-2", повідомила про завершення зварення труб газогону.

Нагадаємо, в липні цього року Берлін і Вашингтон досягли згоди щодо завершення спорудження газопроводу "Північний потік-2". Водночас у Берліні постійно наголошують, що виступають за збереження за Україною статусу транзитера російського газу до Європи й не дозволять Росії використовувати газ як зброю.

Натомість Київ і низка східноєвропейських держав розглядають "Північний потік-2" як геополітичний проєкт Кремля, що становить економічну й політичну загрозу.