Пільгові іпотечні кредити для переселенців: уряд затвердив зміни

Все про економіку та фінанси

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України повідомляє, що 2 лютого Кабмін удосконалив Порядок пільгового іпотечного кредитування внутрішньо переміщених осіб за рахунок коштів гранту, наданих Кредитною установою для відбудови (KfW).

Як зазначається, це сприятиме забезпеченню ефективної реалізації Проєкту «Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб», фінансованого Урядом Німеччини через KfW.

Внесеними змінами, зокрема:

- збільшено вік нерухомості до 50 років, на придбання якої можуть спрямувати кошти кредиту;

- уточнено визначення «члени сім’ї кандидата» (додавши до переліку й визначення членів сім’ї заявника/переможця);

- кореговано строки повідомлення переможця про ухвалення рішення щодо відмови у наданні кредиту.

"Ухвалені зміни розширюють можливості переможця у пошуку об’єкта нерухомості, що відповідатиме вимогам Порядку, а також чітко визначають вимоги щодо спільного проживання членів сім’ї, на яких розраховуватиметься розмір кредиту, задля недопущення непорозумінь під час подання документів для отримання кредиту переможцем.

Також, унормовано вимогу щодо інформування переможця у разі ухвалення рішення про відмову в наданні кредиту", - йдеться в заяві міністерства.

Нагадаємо, Верховна Рада 2 грудня 2020 року ратифікувала угоду між Урядом України і Урядом Німеччини щодо залучення 25,5 млн євро від німецького державного банку розвитку KfW на надання пільгових кредитів для придбання житла внутрішньо переміщеними особами. Ця угода дозволить ВПО (внутрішньо переміщеним особами) отримати пільгові кредити на придбання житла на суму приблизно 40 тисяч євро у гривневому еквіваленті на термін 20 років під пільгові умови – 3% річних.

"Упродовж 2021-2022 років цей проєкт дозволить забезпечити постійним житлом щонайменше 680 сімей або 1768 внутрішньо переміщених осіб.

Наразі триває прийом заяв на отримання пільгової іпотеки для ВПО за рахунок коштів німецького KfW. Із інформацією про способи подання відповідної заяви ви можете за посиланням", - резюмує Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.