Підвищення ренти на видобуток газу: фінкомітет ВР рекомендує прийняти законопроект

Все про економіку та фінанси

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував Верховній Раді прийняти за основу та в цілому доопрацьований законопроект №7038-Д про підвищення ренти на газ. Відповідне рішення комітет ухвалив на засіданні 23 лютого вранці, пише "Енергореформа".

Як зазначила заступник міністра фінансів Світлана Воробей на засіданні, доопрацьована версія законопроекту передбачає зростання надходжень до бюджету на 30,6 млрд грн у 2022 році.

"У концепції законопроекту "Нафтогаз" повинен буде сплатити 87,7 млрд грн рентної плати, яка через спецфонд, через систему ПСО буде направлена до того ж "Нафтогазу". Тому "Нафтогаз" не втратить жодної копійки", – зазначила Воробей.

"Зібрані гроші будуть спрямовані на фінансування підвищення зарплат військовим, на забезпечення виплат з "єПідтримки" – це основні напрямки", – зазначила заступник міністра фінансів.

При цьому вона уточнила, що на зарплати військовим планується спрямувати близько 25-28 млрд грн, решту – на "підтримку".

За словами першого заступника міністра енергетики Юрія Власенка, газовидобувні компанії запропонували у рамках компромісного варіанта ввести до законопроекту неподаткові зміни.

"Це пакет змін, зміни до Земельного кодексу. Пропонується додати до ст.30-1 випадки застосування переважного права на землевідведення. Це дозволить у разі продажу земельних ділянок с/г призначення, що перебувають у рамках ліцензій на видобуток нафти та газу, отримати ліцензіату переважне право купівлі таких ділянок. Це забезпечить безперешкодну розробку надр", – пояснив Власенко.

"Щодо містобудівної діяльності… Також пропонується встановити необхідність отримувати окремий дозвіл на будівництво трубопроводів для прискорення підключення до ГТС", – додав він.