Підтвердження відомостей про бенефіціарів: Мін`юст назвав дедлайни для юросіб

Все про економіку та фінанси

Згідно з новим роз`ясненням Мін`юсту, для створених юросіб до 28.04.2020 вперше підтверджувати відомості про бенефіціарів слід у такі строки: якщо відомості подано у період з 11.07.2021 по 31.12.2021, підтверджувати слід у 2022 році; якщо відомості подано після 01.01.2022 - у 2023 році, пише "Дебет-Кредит".

10 жовтня набрав чинності закон №1805-ІХ щодо перенесення граничного строку інформування про бенефіціарів на 11 липня 2022 року.

Підтвердження відомостей про бенефіціарів подається протягом 14 календарних днів з дати державної реєстрації юрособи.

Якщо ж юрособа зареєстрована після 28.04.2020 р., то перше щорічне оновлення відомостей про КБВ у неї теж у 2022 році, повідомляє Центрально-Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції, констатує "Ліга:Закон".

Щодо документів, які слід подавати у рамках щорічного підтвердження, то вони наступні:

1) заява про підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (форма № 6);

2) структура власності за формою та змістом, визначеними відповідно до законодавства;

3) витяг, виписка чи інший документ з торговельного, банківського, судового реєстру тощо, що підтверджує реєстрацію юридичної особи - нерезидента в країні її місцезнаходження - у разі, якщо засновником юридичної особи є юридична особа - нерезидент;

4) нотаріально засвідчена копія документа, що посвідчує особу, яка є кінцевим бенефіціарним власником юридичної особи, - для фізичної особи - нерезидента та, якщо такий документ оформлений без застосування засобів Єдиного державного демографічного реєстру, - для фізичної особи - резидента.

У роз`ясненні окремо підкреслено, що заявником для таких дій є керівник юрособи або уповноважена особа (на підставі відомостей ЄДР або нотаріальної довіреності).

Додамо, що 19 жовтня на сайті Верховної Ради було зареєстровано законопроєкт №6131-2 щодо вдосконалення інституту зазначення відомостей про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності юридичної особи. Зокрема, ним передбачається виключити обов’язок щорічного підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника. Але, чи прийме ВРУ цей законопроєкт, наразі не відомо.