Підтримка бізнесу в "червоній" зоні: у ВР пропонують виділити з держбюджету 3 млрд грн

Все про економіку та фінанси

Виділити 3 млрд гривень на підтримку бізнесу в "червоних" зонах епідемічної небезпеки пропонують парламенту 29 нардепів, йдеться в законопроєкті №6297, пишуть "Українські новини".

Згідно з пояснювальною запискою, передбачається, що шляхом перевиконання у січні-жовтні планових показників надходжень до доходної частини державного бюджету на 2021 рік податку на прибуток підприємств, рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів і за спеціальне використання води, а також податку на додану вартість вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) існує можливість збільшення видатків загального фонду держбюджету-2021 за новою бюджетною програмою Міністерства економіки – "Надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених із метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" на 3 млрд гривень.

Відповідна сума грошей піде на здійснення соціальної підтримки застрахованих осіб у зв`язку із запровадженням на території окремих регіонів обмежувальних протиепідемічних заходів, що призвели до тимчасової зупинки діяльності бізнесу, а також стимулювання суб`єктів господарювання та найманих працівників до вакцинації.

Серед ініціаторів законопроєкту – більшість депутатів фракції "Слуга народу", у т.ч. Давид Арахамія, Андрій Мотовиловець, Олена Шуляк.