Підписано закон про штраф за перевезення через кордон незадекларованої валюти

Все про економіку та фінанси

Президент Володимир Зеленський підписав закон про зміни до Митного кодексу, який встановлює розмір штрафів за відмову декларувати валюту вище за встановлену норму в 10 тис євро на особу під час перетину кордону, пише Liga.net з посиланням на сайт Верховної Ради.

Відповідно до документа, встановлюється штраф у розмірі 20% від суми, що перевищує дозволений ліміт на ввезення/вивезення валюти без декларації.

Також передбачається, що недекларування товарів (крім валюти), які заборонені до ввезення, тягне за собою штраф розміром трьохсот неоподатковуваних мінімумів (372 тис грн) з конфіскацією таких товарів або без конфіскації.

Товар можуть не конфісковувати, якщо порушник згоден заплатити за нього повну вартість із коефіцієнтом 1,3 (і якщо ввезення такого товару не заборонено законом).

Якщо виявиться, що товар провозиться в спеціально обладнаних схованках в автомобілях, то товар і автомобіль конфіскують на митниці.

Також передбачено накладення штрафу на осіб, які притягуються до відповідальності за недекларування товарів (крім обмежених та/або заборонених до переміщення через митний кордон України, а також валютних цінностей), в розмірі 30 відсотків вартості цих товарів, зауважує Державна митна служба.