Пентагон: захоплення Донбасу стало пріоритетом для Росії

Все про економіку та фінанси

За оцінками Пентагону, останні маневри армії РФ на сході України свідчать, що захоплення Донбасу стало для них пріоритетним завданням, пише "НВ".

Представник американського оборонного відомства в ході брифінгу заявив, що найбільш активне просування російських сил спостерігається в Харківській області.

За минулі вихідні російські підрозділи подолали п’ять кілометрів углиб територій на південний схід від Ізюма.

У Пентагоні висунули три версії того, чому РФ вирішила змінити пріоритети:

- спроба відрізати українські війська на сході від решти країни;
- отримання важелів впливу для майбутніх мирних переговорів;
- загальна зміна своїх стратегічних цілей.

Контекст

28 березня речник Міністерства оборони України Олександр Мотузяник під час брифінгу констатував, що  РФ до кінця не відмовляється від спроб якщо не захопити, то принаймні оточити столицю України, а переміщення відповідних підрозділів російської армії до районів Донецької та Луганської областей не спостерігається, пише "Інтерфакс-Україна".

"За нашою інформацією, РФ до кінця не відмовляється від спроб якщо не захопити, то принаймні оточити столицю України. Те ж саме ми говоримо і про інші міста - Чернігів, Харків, Суми. Щойно ми побачимо переміщення відповідних підрозділів російської армії до районів Донецької та Луганської областей, ми обов`язково про це повідомимо. Наразі активних дій противника з переміщення ми не бачимо", - сказав Мотузяник.

Він наголосив, що Міноборони слідкує за заявами керівництва збройних сил Росії.

"Ми уважно відстежуємо ситуацію. Наразі ми не спостерігаємо жодних дій Росії на підтвердження слів керівників російських збройних сил", - додав Мотузяник.

Водночас він зазначив, що одним зі стратегічних завдань Росії є повністю захопити Донецьку та Луганську області в рамках адміністративних меж.

"Окрім того, Росія намагається пробити сухопутний коридор та об`єднати ці території, щоб мати прямий доступ до окупованої Росією Автономної Республіки Крим. Ми цьому активно перешкоджаємо", - зазначив Мотузяник.